E trishtë/ Pas betejës së gjatë me depresionin, ndërron jetë aktori i njohur (Emri+Foto)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ylli i “General Hospital”, Billy Miller, ka vdekur në moshën 43-vjeçare, pas një lufte me depresionin.

Aktori i telenovelës dhe fituesi tre herë i “Emmy”-t, i cili luajti gjithashtu në filmin “The Young and the Restless”, vdiq të premten në Austin, Teksas.

Shkaku i vdekjes nuk është zbuluar ende zyrtarisht, megjithëse përfaqësuesit e aktorit pohuan se ai po luftonte me ‘depresionin’ në kohën e vdekjes së tij, sipas TMZ.

Vdekja e aktorit erdhi vetëm dy ditë para ditëlindjes së 44-të. Miller la pas nënën e tij, Patricia, dhe motra Megan.

Vdekja e tij u konfirmua nga “The Belmont”, një restorant dhe bar në Los Angeles, Kaliforni që Miller ishte në bashkëpronësi, sipas Fairman.

Miller i lindur në Oklahoma ka punuar në dhomën e postës në Industry Entertainment përpara se të nënshkruante si model me Wilhelmina.

Ai ishte diplomuar për komunikim në Universitetin e Teksasit përpara se të transferohej në Los Angeles.

Aktori hyri në industrinë e argëtimit pasi mori një rol në telenovelën popullore “All My Children”, duke luajtur personazhin e Richie Novak.

Më pas ai iu bashkua kastit të “The Young and the Restless” në 2008, duke luajtur përsëritjen e katërt të Billy Abbott

Miller u largua nga shfaqja në 2014. Ai mori tre çmime “Emmy” për rolin: dy për aktorin dytësor të shquar në një serial dramë dhe një për aktorin kryesor të shquar në një serial dramë.

Miller iu bashkua kastit të “General Hospital” në vitin 2014. Ai luajti Jason Morgan dhe Drew Cain deri në vitin 2019./   S.M

Të fundit

“Përse u shenjëstrua Dumani?”/ Ja si përgjigjet analisti i njohur

Në një intervistë në një emision televiziv, analisti Arben Meçe, analizoi deklaratat e kreut të Partisë së Lirisë, dhe...

Rikthehet “makthi” i tërmetit në Turqi, pamje nga momenti i lëkundjeve sizmike

Tërmeti i magnitudës 5.6 Rihter që goditi Turqinë pasditen e kësaj të enjteje shkaktoi panik te banorët. Lëkundjet e tërmetit u regjistraun në rajonin e...

Kanye West sulmon fizikisht një burrë, sepse i ngacmoi të shoqen

TMZ ka zbuluar se Kanye West po investigohet për sulm fizik të qëllimtë pasi goditi një burrë, i cili thuhet se kreu një veprim...

Meta probleme me drejtësinë? Analisti thumbon ish-presidentin:Pa qenë i pandehur nga SPAK

Analisti Skënder Minxhozi thotë se kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta po sillet sikur ka probleme me drejtësinë. Në një intervistë televizive, Minxhozi u...

Kur do shpërndahen fondet? Afati mbyllet nesër, 66 mijë fermerë aplikuan për subvencione!

Fermerët kanë edhe pak orë në dispozicion për të aplikuar për Skemën Kombëtare dhe të marrin mbështetje financiare nga Buxheti i shtetit. Aplikimet mbyllen...

Lajme të tjera

Web TV