FOTO-Tirana përtej fasadave/ Plehrat “pushtojnë” trotuarët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Fenomeni i plehrave në rrugët është rikthyer gjerësisht në kryeqytet kohët e fundit, sidomos gjatë stinës së verës, atëherë kur prania e tyre krijon edhe më tepër probleme.

Edhe pse në drejtimin e bashkisë, Erion Veliaj ka bërë shumë përmirësime në këtë sektor, situata në lagjet e kryeqytetit nuk duket aq optimiste.

Fjala.al e ka ngritur disa herë këtë shqetësim, ku duket se herë papërgjegjshmëria qytetare dhe herë mungesa e organeve përgjegjëse, bëjnë që rrugët e kryeqytetit të kutërbojnë.

Një pamje e ngjashmë na vjen dhe nga Shkolla “Bajram Curri”.

Një qytetar ka ngritur shqetësimin për një situatatë të përsëritur ku koshat e plehrave aty pranë janë lënë pa pastruar ndërsa plehrat kanë “marrë” trotuaret, duke sjellë shqetësim jo vetëm për banorët, por dhe vogëlushët që frekuentojnë këtë shkollë./E.T

Të fundit

“Hapi dyert për 400 mijë njerëz”/ BBC: Kukësi qyteti i parë i nominuar për Nobel

Media prestigjoze thotë se qyteti po përdor historinë dhe mikëpritjen për të joshur turistët Qyteti i Kukësit bëri bujë në...

Pse ushqimet kanë shije tjetër në avion?

Fluturimi ndryshon perceptimin tonë për shijet e ushqimit për shkak të faktorëve të ndryshëm: 1. Temperaturat e ftohta në aeroplanë e zbehin aftësinë tonë për...

Ku punësohen më shumë të rinjtë?

Ndërsa bizneset po përballen çdo ditë e më shumë me mungesë të fuqisë punëtore, duket se zyrat e punës po luajnë rol të rëndësishëm...

U ndalua nga policia në vendin fqinj/Habit gazetari: Emri im figuronte në ‘listën e zezë’

Analisti Mentor Kikia, në një studio televizive ka vënë theksin në faktin që nga institucionet e shtetit grek janë konsumuar aktet më brutale në...

Njihuni me opsionin më të ri të WhatsApp

WhatsApp po ndryshon opsionin për dërgimin e mesazheve zanore. Në planin e masave të privatësisë, platforma po shton “View once” për mesazhet zanore ose ndryshe, ...

Lajme të tjera

Web TV