Pak ditë para zgjedhjeve, tryeza Bardhi-Berisha do të mblidhet të martën në Kukës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputetët demokratë që mbështesin ish-kryeministrit Sali Berisha dhe grupimii deputetëve në krah të Gazment Bardhit, do të mbajnë takimin e radhës ditën e martë.

Bëhet me dije se takimi mes dy grupimeve do të mbahet në Kukës në orën 12:00, në kuadër të fushatës zgjedhore për zgjedhjet e pjesshme që do të mbahen më 24 shtator për kreun e kësaj Bashkie.

Në mbledhjen e kaluar u diskutuan çështje të tilla si: Komisionet Hetimore, koncensionet në Shëndetësi dhe sistemi TIMS.

Kujtojmë se takimi i parë i këtyre dy grupimeve u zhvillua në datën 5 shtator, i thirrur nga Bardhi, ftesë që u pranua nga Berisha dhe ku morën pjesë 43 deputetë. Pas përfundimit të mbledhjes deputeti Bardhi tha se “çështjet që na ndajnë janë më pak se ato që na bashkojnë.”/  S.M

Të fundit

Hyn në fuqi amnistia penale/ Përfitojnë 1100 të dënuar, 700 lirohen menjëherë

Nis sot zbatimi i ligjit për amnistinë penale. Numri i të dënuarve që përfitojnë është 1100, prej të cilëve...

Vjehrra ishte dëshmitarja e fundit/ Metën nuk e mban vendi, paralajmëron SPAK

Altin Dumani, është një hap larg shndërrimit në një figurë historike, simbol i drejtësisë së re dhe hero i luftës për shembjen e pandëshkueshmërisë...

Përfiton nga amnistia penale, lirohet nga burgu ish-kryebashkiaku i Lezhës Fran Frrokaj

Përfitues i amnistisë penale që nis të zbatohet këtë të mërkurë është edhe ish-kryebashkiaku i Lezhës, Fran Frrokaj. Frrokaj u dënua në muajin tetor të vitit 2022...

Kjo është pjesa e trupit që duhet të lyhet e para me krem kundër diellit

A e nisni edhe ju lyerjen me krem nga këmbët për të shkuar te fytyra? Nëse e keni kthyer këtë në një ritual, atëherë...

Ndodh fenomeni i rrallë/ Athina dhe zonat përreth mbulohen nga mjegulla portokalli!

Një mjegull portokalli, e ardhur nga shkretëtira e Saharasë ka mbuluar të gjithë kryeqytetin grek, Athinë. Sipas zyrtarëve, ky është një nga episodet më të...

Lajme të tjera

Web TV