Pritje madhështore për Cristiano Ronaldon në Iran, qindra njerëz “bllokojnë” aeroportin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Cristiano Ronaldo pritet si një mbret në Teheran. Sulmuesi portugez fluturoi me skuadrën e Al Nassr për t’u përballur me Persepolis në Champions-in aziatik, teksa iu befasua nga pritja që iu bë në zonën VIP të aeroportit.

Në një ceremoni speciale të organizuar për të, portugezit i dhuruan një qilim të punuar me dorë, por më e bukura ishte jashtë aeroportit. Qindra iranianë ishin mbledhur për të parë nga afër yllin e futbollit, teksa një pjesë nxituan të ndjekin pas për shumë metra autobusin me të cilin Ronaldo udhëtoi nga aeroporti në hotel.

Natyrisht që mbërritja e Cristiano Ronaldos u pa si një event i jashtëzakonshëm në Iran, me qindra e mijëra njerëz, që për herë të parë kishin mundësi të shihnin nga afër futbollistin magjitë e të cilit I kanë shijuar për vite të tëra nga ekrani.

Cristiano Ronaldo iu bashkua arabëve të Al Nassr në fund të vitit të kaluar dhe firmosi një kontratë 2.5 vjeçare, nga e cila do të përfitojë 500 milionë euro në total. Lëvizja e tij i hapi udhë një revolucioni në futbollin arab, pasi verën që lamë pas, dhjetërar yje të futbollit europian zgjodhën të transferohen në klube të Arabisë Saudite.

Të fundit

Mallorca ndal në barazim Barçën në shtëpi, Vedat Muriqi fantastik me gol dhe asist

Mallorca rezulton “kockë” e fortë ndaj Barcelonës në javën e shtatë të La Ligës, duke barazuar me shifrat 2-2,...

Juventus mposht minimalisht Leccen dhe vijon ndjekjen ndaj Interit kryesues

Juventus-Lecce çelën javën e gjashtë të Serie A, me “bardhezinjtë” që fituan minimalisht, 1-0 në “Allianz Stadium”, ndërsa miqtë nga ana tjetër pësojnë humbjen...

Kurti: Në Bruksel, Vuçiç tha se Radojçiç do të bëhet “Adem Jashari i serbëve”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zbuluar detaje mbi deklarimet që ka bërë presidenti i Serbisë në takimin e 2 majit në Bruksel.  Me...

Pas disfatës në Kukës, flet për herë të parë Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për herë të parë për disfatën në Kukës, duke vijuar me avazin e vjetër. Në një emision televiziv ai...

Basha akuzon Serbinë: Skenar sekret për të marrë nën kontroll veriun e Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha komentoi ngjarjen më të fundit nga veri i Kosovës, ku një grup i armatosur sulmuan ditën e diel...

Lajme të tjera

Web TV