Alarm në Kapitol, evakuohet stacioni i policisë për shkak të një automjeti të dyshimtë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Departamenti i Policisë së Kapitolit në Uashington është duke evakuuar zonën ndërsa oficerët po hetojnë një automjet të dyshimtë.

Një qen policie kontrolloi automjetin dhe policia urdhëroi menjëherë evakuimin.

Policia e Kapitolit është përgjegjëse për sigurinë brenda dhe përreth kompleksit të Kapitolit, ku ndodhen dy dhomat e Kongresit./kb

Të fundit

Arsyet e tallavasë me “dosjet” e SPAK

Nga Ylli Pata Para disa ditësh, Roberto Saviano, shkrimtari dhe gazetari i njohur italian, trajtoi në emsionin e tij, një...

Laert Haxhiu donte të eliminonte prokuroret, reagon Taulant Balla: Qeni që leh, s’të ha!

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, ka folur pas takimit në KLP, ku u diskutua për mbrojtjen e prokurorëve, pas dëshmisë së të penduarit të...

Datat e rëndësishme që duhet të mbash shënim në tetor

Tetori erdhi, edhe pse temperaturat e vjeshtës sikur s’e kanë me qejf. Edhe ky muaj sjell surpriza të reja, në ditë të veçanta. Këto janë ngjarjet...

Me grua dhe dashnore, babai i Laert Haxhiut: Vajzat e reja duan djem me emër

Babai i Laert Haxhiut, Qamil Haxhiu ka folur ditën e sotme në lidhje me akuzat që rëndojnë mbi djalin e tij, pas dëshmive të...

Transfertat kombëtare në Euro, në rritje të fortë për këtë vit

Transfertat e brendshme bankare në monedhën Euro janë në rritje të fortë për këtë vit. Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë, për tetë muajt...

Lajme të tjera

Web TV