Free Porn
xbporn

1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
yasbetir1.xyz
winbet-bet.com
1kickbet1.com
1xbet-ir1.xyz
hattrickbet1.com
4shart.com
manotobet.net
hazaratir.com
takbetir2.xyz
1betcart.com
betforwardperir.xyz
betforward-shart.com
betforward.com.co
betforward.help
betfa.cam
2betboro.com
1xbete.org
1xbett.bet
romabet.cam
megapari.cam
mahbet.cam
1xbetgiris.cam
betwiner.org
betwiner.org
1xbetgiris.cam
1xbet
1xbet
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
1xbet giris
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
betwinner
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
1xbet
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
یاس بت
وین بت
وان کیک بت
هتریک بت
manotobet
حضرات بت
takbet
بتکارت
آلوین بت
ریتزو بت
alvinbet
بت فا
betboro
romabet
megapari
mahbet
سایت بت فوروارد
اونجا بت
betboro.us
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
betcart
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی

 • melbet
 • megapari
 • megapari giriş
 • melbet
 • betrari giriş
 • onbahis giriş
 • Greqia e tepron me Belerin, futet në çdo vrimë

  113 563 lexime

  124,178FansaPëlqeje

  Kryetari i Asamblesë së Dhomave të Avokatisë së Greqisë, Dhimitros Vervesos mbajti dje një koferencë shtypi në Tiranë për çështjen Beleri, për të cilin tha se i janë shkelur të drejtat.

  Ai iu drejtua kryeministrit Rama që të urdhërojë institucionet në vartësi që ta nxjerrin nga burgu Belerin në mënyrë që ai të betohet si kryebashkiak. Si po ndërhyn Greqia në çështjen Beleri dhe trysnia që vjen nga Athina zyrtare.

  Dy herë është përmendur kaq dendur Fredi Beleri në Greqi. Në vitin 1995 si i arrestuar dhe proceduar si pjesë e formacionit paramiltar terrorist të organizatës ‘MAVI’ që dyshohet për maskrën e Pëshkpisë ku u vranë ushtarakët shqiptarë Fatmir Shehu dhe Arsen Gjini dhe tashmë që e quajnë një “hero” që po i shkilen të drejtat në Shqipëri.

  Pas qëndrimit të kryeministrit grek Karyokis Mitsotakis, disa ministrave, kryebashkiakëve dhe deputetëve të ndryshëm edhe shoqata e avokatëve grekë ka kërkuar lirimin e Belerit, ose të paktën lejimin që ai të betohet si kryebashkiak.

  Greqia e ka marrë më shumë se seriozisht një çështje fort periferike dhe për një personazh po aq kontrovers të cilin po e shëtisin si një “hero modern” që mbron të “drejtat e minoritarëve grek në Shqipëri”, por që e kanë arrestuar padrejtësisht.

  Këtë pretendim e kanë ngritur në Tiranë, ku kreu i Dhomës së Avokatëve të Greqisë, i shoqëruar nga përfaqësues të lartë të Ambasadës Greke në Tiranë, të cilët dje dhanë “leksione” në vendin tonë sesi duhet të lirohet Beleir.

  “Të shoqërohet nga forca policie dhe të betohet si kryebashkiak i Himarës.”  Ky ka qenë mesazhi i juristëve grekë ditën e sotme për çështjen e Fredi Belerit. Me një gjuhe mjaft të ashpër, duke ngatërruar fjalimet politike me faktet ligjore, kryetari i Asamblesë së Dhomave të Avokatisë së Greqisë, Dhimitros Vervesos dhe Presidenti i Avokatëve pa Kufij, Patrick Heny, i drejtohen kryeministrit Rama që të urdhërojë institucionet në vartësi, kryesisht drejtorinë e burgjeve dhe policinë e shtetit që ta nxjerrin nga burgu Belerin në mënyrë që ai të betohet si kryebashkiak dhe më pas procesi të vijojë në gjykatë.

  Lexo edhe :  Rama dhe Meloni drejtojnë tryezën për emigracionin

  “Kryeministri shqiptar duhet t’u japë autorizimin e nevojshëm vartësve të tij, përkatësisht Drejtorit te Institucionit të Ekzekutimit të Dënimeve Penale të burgut të Durrësit ose Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, duke i lejuar ata të lehtësojnë transportin e Belerit për në Himarë, të shoqëruar nga oficerë policie, në mënyrë që të bëjë betimin e detyrës.”- thanë avokatët. Më tej ata kundërshtojnë masën “arrest më burg” të dhënë nga gjykatat pasi sipas tyre një vepër e tillë për të cilën akuzohet Beleri nuk mund të dënohet kaq ashpër.

  Madje ata shkojnë me tej teksa thonë se Beleri nuk ka mundësi që të prishë provat dhe po ashtu ai nuk mund të largohet jashtë vendit. “Masa e paraburgimit e vendosur ndaj Belerit si nga Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë ashtu edhe nga gjykatat e SPAK-ut të Tiranës është jashtëzakonisht e rëndë, në mos arbitrare, sepse masa e kundërshtuar synon të pengojë aplikantin të ushtrojë mandatin e tij si kryetar i zgjedhur i Himarës.

  Qeveria shqiptare është e detyruar të marrë në konsideratë masa më pak të ashpra për të mbrojtur të drejtën e Belerisit për të ushtruar detyrën si kryetar i zgjedhur i Bashkisë Himarë. Për rrjedhojë ka shkelje të nenit 3 të Protokollit Nr. 1”-shprehen përfaqësues të dhomës greke të avokatisë.

  Fredi Beleri u arrestua më 12 maj të këtij viti nën dyshimin se tentoi të blejë tetë vota kundrejt shumës 5 mijë lekë vota. Si kandidat i Koalicionit Bashkë Fitojmë Fredi Beleri arriti të fitojhë në Bashkinë Himarë me 19 vota më shumë se rivali socialist Jorgo Goro.

  Edhe dje ka pasur një tjetër betejë në Apelin e Gjokatës Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar të cilët lanë në fuqi vendimet e mërarshme duke moa ia ndryshuar masën e sigurisë “arrest me burg pa afat”.

  Pavarësisht se çështja duket mirëfilltas ligjore, pala greke e ka ngritur si kauz duke kërcënuar se nëse ai nuk lirohet do të pengojnë Shqipërinë në integrimin drejt BE-së.

  Të fundit

  “Gaete.it”: Saranda perla e rivierës shqiptare

  Saranda është një nga qytetet më të vlerësuara turistike dhe e përfshirë shpesh herë nga mediat e huaja në...

  Le të flasim për dashurinë: Është çështje truri apo zemre?

  Shumica e njerëzve nuk mendojnë se çfarë ndodh në trurin e tyre kur janë të dashuruar. Gjithçka lidhet me zemrën, kështu keni menduar deri...

  Si çokollata e zezë ju ndihmon të bini nga pesha, ja çfarë duhet të dini

  Falë flavonoidëve, katekinës dhe ploifenolëve, çokollata e zezë konsiderohet si një produkt i shëndetshëm. Në fakt, konsumimi i saj lidhet më një numër të...

  Kujdes nga drita blu e telefonit, ja çfarë dëmesh mund të sjellë ajo për shëndetin

  Ekspozimi ndaj dritës blu të emetuar nga dritat LED jashtë shtëpisë, telefonat inteligjentë apo tabletët mund të rrisë rrezikun për zhvillimin e kancerit të...

  Të rinjtë shqiptarë dembelë, zëvendësohen nga pensionistët

  Vit pas viti, punësimi e pensionistëve po vjen në rritje si një nevojë për të mbuluar hendekun e lënë bosh në tregun e punës...

  Lajme të tjera

  Web TV