Nagelsmann pritet të refuzojë ofertën për pankinën e Gjermanisë, arsyeja është Bayerni..

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjermania është në kërkim të një trajneri të ri dhe emri që kryeson listën, sipas medieve gjermane, është ai i Julian Nagelsmann, aktualisht i lirë pas eksperiencës së fundit te Bayern Munich.

Megjithatë, ai është ende i lidhur me bavarezët me një kontratë nga e cila përfiton 7 milionë euro në sezon, aspekt që komplikon negociatat me kombëtaren.

Referuar këtij aspekti Nagelsman është “i ftohtë” ndaj Gjermanisë. Nga ana tjetër, Federata ka bërë një ofertë sa gjysma e asaj që fiton nga Bayern Munich, 4 milionë, kundrejt 7 milionëve në vit që bavarezët i paguajnë edhe sot.

Të fundit

Historia e Napoleonit: E vërtetë e gjeneralit korsikan që e shpalli veten perandor

Karizma, oportunizëm politik dhe gjeni ushtarak, por mbi të gjitha ambicie: sekreti i suksesit të Napoleonit në qendër të...

Mona Lisa: A kanë adhuruar fansat e da Vinçit portretin e gabuar?

Disa argumentojnë se kjo pikturë përshkruan subjektin e artistes në vitet e saj të reja dhe është versioni i parë i veprës së tij...

Lufta në Gaza ka mprehur pakënaqësitë popullore egjiptiane

Shikimi i këtij gjenocidi të shpalosur në pragun e tyre ka nxitur shumë egjiptianë në veprim, nga bojkotimi i produkteve perëndimore deri te marshimet...

Zbulohen planet për të paraqitur mishin si ‘ushqim të qëndrueshëm’ në Cop28

Dokumentet tregojnë se industria synon të shkojë "me forcë të plotë" duke argumentuar se mishi është i dobishëm për mjedisin në samitin e klimës Nga...

Prishtina tronditet sërish nga një tjetër krim! Dhëndri vret vjehrrin (EMRAT)

Prishtina është tronditur nga një tjetër krim i rëndë mbrëmë. Pas vrasjes së një vajze të re, e cila u gjet në një makinë,...

Lajme të tjera

Web TV