Shisnin mallra kontrabandë, pranga dy punonjësve të një poste në Tiranë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dy punonjës të një poste private që magazinonte dhe shpërndante mallra të kontrabanduara janë arrestuar nga policia.

Autoritetet kanë  shpallur në kërkim administratorin i kësaj poste. Po ashtu janë sekuestruar 204 pako me mallra të ndryshme të kontrabanduara, me vlerë rreth 15 000 euro.

Gjatë kontrollit, Policia gjeti pako me mallra të ndryshme, pa fatura tatimore shoqëruese apo deklarata doganore për origjinën e mallrave./E.T

Të fundit

Lajm i MIRË për shqiptarët/ Ambasada gjermane: Nga 1 Janari ata që kanë pasaportë…

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se të gjithë ata që posedojnë pasaporta të Kosovës, duke filluar nga...

“Do luftoj për emrin tim”/ Trump del sot para Gjykatës, ja me çfarë akuzash do përballet

Ish-presidenti amerikan Donald Trump njoftoi se do të dalë sot në gjykatë në fillim të një gjyqi për mashtrim civil, në të cilin do...

Shtatë ushqime të dëmshme për mëlçinë që duhet të largoni nga dieta juaj

Mëlçia është një nga organet thelbësore për funksionimin e duhur të trupit tonë. Është përgjegjëse për largimin e toksinave, nxit tretjen e ushqimit të...

U aksidentua për vdekje nga makineria e mishit/Flet shoqja e Lubjanës,ja pse iku në Greqi

Tronditëse ishte vdekja e Lubjana Baçevanit, shqiptares që humbi jetën në vendin e punës në Greqi, ku u aksidentua për vdekje nga makineria e...

Arsyet e tallavasë me “dosjet” e SPAK

Nga Ylli Pata Para disa ditësh, Roberto Saviano, shkrimtari dhe gazetari i njohur italian, trajtoi në emsionin e tij, një temë që e zbërtheu në...

Lajme të tjera

Web TV