Të dielën zgjedhje në Kukës/ Celibashi: Janë 74 QV, kostoja 25 mln lekë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Zgjedhjet e pjesshme që do të mbahen të dielën në Kukës do të kushtojnë 25. 5 milionë lekë.

Kjo shifër u bë publike nga kreu i KQZ –së Ilirian Celibashi në një konferencë për median.

Do të jenë 74 qendra votimi dhe një prej tyre do të jenë në institucionin e paraburgimit.

FJALA E CELIBASHIT:

Janë 5 parti zgjedhore

ps

pd

pl

psd

partia per integrimin

Ka 1 koalicion; bashke fitojme

Janë paraqitur vetëm 2 kandidatë, Emri Vata i ‘BF’, Albert Halilaj nga PS

Janë 74 qendra votimi ku do të votohet

Në 37 qv, 7 janë të PS, 1 I PL 4 te PD

Në qendrat e tjera të votimit 3 PS , 3 PD dhe 1 i ‘PL’.

Jemi në pritje të propozimeve shtesë të PD për komisionet, ka sjellë deri më tani 20 propozime, kemi miratuar 9 presim edhe 11 të tjera.

Do ti kushtojnë 25 milionë buxhetit të shtetit, të cilat nuk janë para të kërkuara shtesë, por në një menaxhim të buxhetit që ne kemi bërë, thamë se nuk ishte e nevojshme që të kemi buxhet shtesë.  /  S.M

Të fundit

Greqia paralajmëron sërish Shqipërinë/ Pa u zgjidhur çështja e Belerit, nuk ka negociata

“Athina po përshkallëzon reagimet e saj kundër mbajtjes ende në burg të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri”,...

Ndryshimi i klimës, rrezik dhe kosto e lartë për infrastrukturën

Ndryshimet klimatike po bëhen më shqetësuese vitet e fundit në vendin tonë duke sjell dhe një rritje të kostove të demëve në infrastrukturë. Një dokument...

Festat shkaktojnë trafik të rënduar në Tiranë, shqetësim për drejtuesit

Edhe pse ditë feste dhe pushimi zyrtar, trafiku në Tiranë është kthyer në shqetësimin e drejtuesve të automjeteve. Paraditen e së mërkurës në shumë rrugë...

U bllokuan në një tunel për 17 ditë/ Ja si arritën të mbijetojnë 41 punëtorët

Edhe pse në spital, punëtorët indianë që mbetën të bllokuar për 17 ditë në një tunel janë tashmë të sigurt dhe të lumtur. Ata...

A jeni në listë? 3 shenjat e zodiakut që do të kthehen te ish-partnerët në vitin 2024

Ne ndërmarrim vetëm pak ditë para ndryshimit të kohës dhe siç tregojnë yjet, janë tre shenja të zodiakut që në dashuri do të bëjnë...

Lajme të tjera

Web TV