Basha ia bën të qartë Berishës: Koha kur merreshim me njëri-tjetrin mbaroi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetari i partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka dërguar një mesazh palës tjetër në parti, se nuk ka ndërmend që të merret me ta, me akuza dhe kundërakuza, siç ka ndodhur përgjatë një viti e gjysmë.

Në një deklaratë për mediat, para nisjes së seancës parlamentare, Basha tha se kjo kohë ka përfunduar dhe se ne fokus të tij do të jenë vetëm qytetarët, me të cilët po zhvillon takime ditë pas dite.

“Për një vit e gjysmë, PD-ja ka qenë në sulm dhe është marrë me veten e vet, koha kur merreshim me njëri-tjetrin në kurriz të halleve të shqiptarëve, ka marrë fund, ditë për ditë, me njerëzit dhe për njerëzit. Aleanca e kullave nuk do ta mbajë peng PD-në”, tha Basha./   S.M

Të fundit

Saranda në listën e destinacioneve për Krishtlindje, lë pas Londrën dhe Pragën

Bazuar në mbi 600,000 votat e udhëtarëve nga 168 vende në mbarë botën, organizata e destinacioneve më të mira...

Valbona Selimllari kundër Xhemi Shehut: Është tallje ajo që bëjnë në Portokalli

Imitimin e Valbona Selimllarit nga Xhemi Shehu në “Portokalli”, duket se Valbona nuk e ka pritur aspak mirë. E ftuar në emisionin “DWTS Fan Club”,...

Ja cilët ishin popujt më të lumtur të Bashkimit Europian për 2023

Teksa mbyllet ky vit janë bërë publike vendet më të lumtura në Bashkimin Europian. Sipas kësaj renditjeje, Austria, Polonia dhe Rumania kanë popullsinë më...

Ronela Hajati flet për përvojën në Eurovision: Më lanë në mes të 4 rrugëve

Ronela Hajati, e ftuar në “Më lër të flas”, ka folur për eksperiencën e saj në Eurovision dhe u shpreh se pavarësisht dëshirës së...

Lyon sheh “dritë”, tregolëshi i Lacazette firmos fitoren e parë këtë sezon në shtëpi

Lyoni fitoi ndeshjen e parë në shtëpi këtë sezon përballë (3-0), po që ende nuk mjafton për t’iu larguar vendit të fundit në League...

Lajme të tjera

Web TV