E pazakontë! Vjen në jetë foshnja me 26 gishta (Foto)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Prindërit e një foshnjeje që ka lindur në Indi me 26 gishtërinj e kanë quajtur atë rimishërimin e një perëndeshë hindu.

Vajza e vogël, e cila ka lindur në një spital në Bharatpur, në shtetin verior indian të Rajasthan, ka shtatë gishta në secilën dorë dhe gjashtë gishtërinj në secilën këmbë.

Ndërsa mjekët e kanë përshkruar gjendjen e saj si një anomali gjenetike, familja e saj thuhet se është e kënaqur dhe e kanë quajtur publikisht versionin e rilindur të Dholagarh Devi, një hyjni e njohur vendase, tempulli i të cilës është afër vendit ku lindi vajza.

Nëna e foshnjës, e quajtur Sarju Devi, 25 vjeç, thuhet se është e kënaqur për foshnjën e lindur dhe për momentin nuk ka asnjë problem shëndetësor.

E pazakontë! Vjen në jetë foshnja me 26 gishta (Foto)

Babai i foshnjës, Gopal Bhattacharya, është punonjës policie në Forcën Policore të Rezervës Qendrore dhe gjithashtu thuhet se është shumë i lumtur. Dr BS Soni, një mjek në spitalin ku lindi foshnja, tha: “Nuk ka asnjë lloj problemi të kesh 26 gishta, por është një anomali gjenetike. Përndryshe, vajza është absolutisht e shëndetshme’. Aktualisht nuk dihet nëse familja po planifikon që vajza e tyre e porsalindur t’i nënshtrohet një operacioni për të zvogëluar numrin e tyre në çdo gjymtyrë./E.T

Të fundit

Putin urdhëron zmadhimin e ushtrisë ruse me 170 mijë ushtarë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e ka urdhëruar ushtrinë ruse të premten ta rrisë sasinë e trupave duke i...

Pagoi 30 mijë euro për vrasjen e gruas së tij, shkon në 3 numri i të arrestuarve

Policia e Kosovës ka arrestuar edhe një person të tretë lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur dy ditë më parë (29 nëntor) në...

Avokatja‘ skanon’ Reformën në Drejtësi: Jemi më keq se në 2016-n

Reforma në drejtësi dhe ecuritë e saj këto 7 vite ishte tema ku juristja Adriana Kalaja gjatë një interviste televizive u shpreh se kjo...

Një tjetër epidemi po kërcënon botën/ Virusi që u shfaq në Kinë po përhapet me shpejtësi

Autoritetet në Kinë, Evropë dhe Amerikë janë në gatishmëri pasi rastet e pneumonisë misterioze po rriten me shpejtësi, me shumë pacientë, kryesisht fëmijë dhe...

Inskenoi vrasjen e bashkëshortes, këshilltari i ish-presidentit Pacolli pranon fajin

Naim Murseli ka marrë përsipër përgjegjësinë dhe fajin për porositjen e vrasjes së bashkëshortes së tij. Sipas mediave kosovare, këshilltari i ish-presidentit Pacolli, ka treguar...

Lajme të tjera

Web TV