Foto “bombë”/ Njihuni me efektiven e policisë që po tërbon rrjetin me format e saj

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Alexa Narvaez është efektive policie, por edhe shumë e famshme në rrjetet sociale, ku numëron mbi 2 milionë ndjekës.

Kolumbiania ka tërhequr vëmendjen e të gjithë ndjekësve në “TikTok” apo “Intagram” me format e saj shpërthyese.

Oficerja Narvaez hapi llogarinë e saj në “TikTok”, si një mënyrë për t’u lidhur me komunitetin dhe për të treguar një anë ndryshe të zbatimit të ligjit.

Në një kohë fare të shkurtër, efektivja seksi mori miliona shikime në videot e saj të postuara në rrjetet sociale ku shumica e tyre e komentojnë për format e saj perfekte.

Nga ana tjetër ajo shprehet se pasioni i saj është t’i shërbejë komunitetit të saj si oficere policie.

“Unë e dua punën time dhe dua të ndihmoj njerëzit”, thotë ajo.

Ka pasur shumë kritika se pamja e saj mund të ndikojë në punë, por Alexa është shumë e qartë në atë aspekt pasi nuk përzien jetën e mediave sociale me atë të punës.

“Unë jam mirënjohëse për mundësinë për t’u lidhur me njerëzit në një nivel personal dhe për t’u treguar atyre se policët janë gjithashtu njerëz”, është shprehur ajo.  / S.M

Të fundit

Greqia paralajmëron sërish Shqipërinë/ Pa u zgjidhur çështja e Belerit, nuk ka negociata

“Athina po përshkallëzon reagimet e saj kundër mbajtjes ende në burg të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri”,...

Ndryshimi i klimës, rrezik dhe kosto e lartë për infrastrukturën

Ndryshimet klimatike po bëhen më shqetësuese vitet e fundit në vendin tonë duke sjell dhe një rritje të kostove të demëve në infrastrukturë. Një dokument...

Festat shkaktojnë trafik të rënduar në Tiranë, shqetësim për drejtuesit

Edhe pse ditë feste dhe pushimi zyrtar, trafiku në Tiranë është kthyer në shqetësimin e drejtuesve të automjeteve. Paraditen e së mërkurës në shumë rrugë...

U bllokuan në një tunel për 17 ditë/ Ja si arritën të mbijetojnë 41 punëtorët

Edhe pse në spital, punëtorët indianë që mbetën të bllokuar për 17 ditë në një tunel janë tashmë të sigurt dhe të lumtur. Ata...

A jeni në listë? 3 shenjat e zodiakut që do të kthehen te ish-partnerët në vitin 2024

Ne ndërmarrim vetëm pak ditë para ndryshimit të kohës dhe siç tregojnë yjet, janë tre shenja të zodiakut që në dashuri do të bëjnë...

Lajme të tjera

Web TV