FOTO/ Si Brigitte Macron shpëtoi Mbretëreshën Camilla nga një incident ‘live’

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pritja e bërë nga çifti presidencial francez ndaj Mbretit Charles dhe Mbretëreshës Camilla ishte e ngrohtë. Brigitte Macron, në një gjest solidariteti femëror, “i shpëtoi” një incidet thuajse stilistik të ftuarës së saj zyrtare.

Me mbërritjen e tyre në Versajë dhe para darkës zyrtare me 150 të ftuar, Charles dhe Camilla pozuan për fotografët pranë presidentit francez dhe Zonjës së Parë të vendit.

Para se të pozonin për fotot, pelerina e fustanit Dior të Mbretëreshës 76-vjeçare filloi të binte. Brigitte Macron e cila qëndronte pranë saj arriti ta kapte dhe e vendosi në vendin e saj.

Dy çiftet më pas bënë fotot e zakonshme për t’u pasuar nga darka e bollshme e cila përfshinte karavidhe blu dhe një përzgjedhje djathrash francezë dhe britanikë./I.S

Të fundit

Arsenal shkatërron Lensin në “Emirates”, francezët të pafuqishëm përballë “Topçinjve”

Arsenali fiton me rezultat tenistik 6-0 ndaj Lensit në kuadër të xhiros së pestë në Ligën e Kampionëve në...

Champions League/ Napoli i pafuqishëm ndaj Real Madrid, Inter “ringjallet” ndaj Benficas

Inter ia del të shmangë humbjen në Lisbonë përballë Benficës edhe pse pjesën e parë e mbyllën me rezultatin 0-3. Zikaltërit reaguan në fraksionin...

Pengesa e Elon Musk për të qenë lider botëror, vetvetja

Nga BRIAN FUNG, CNN – Elon Musk është kthyer në një lojtar gjithnjë e më të rëndësishëm në çështjet globale. Themeluesi i SpaceX ka qenë...

Djali i themeluesit të Hamasit bën thirrje për vrasjen e liderëve të grupit

Djali i themeluesit të Hamasit bën thirrje për vrasjen e liderëve të grupit, përfshirë babanë e tij Në një video prej më shumë se...

Kryevepra që u kthye në meme

“The Laughing Valier”, piktura e vitit 1624 është ekspozuar së fundmi në Galerinë Kombëtare të Londrës. “Kur hyra brenda dhe e pashë, mbeta i shtangur”,...

Lajme të tjera

Web TV