Ndërtohet pas një viti punë Lamborghini me 400,000 copëza Lego

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

U deshën 8,660 orë punë dhe ajo përbëhet nga më shumë se 400,000 tulla Lego. Peshon më shumë se dy ton. Këto janë detajet e kopjes LEGO të supermakinës më të fuqishme të Lamborghini, Sian FKP 37.

Modeli, mbi të cilin kanë punuar 15 ekspertë, është prezantuar në Lubjanë. Ka elementë të ndryshëm ndriçimi dhe një të brendshme jashtëzakonisht realiste.

Një nga skicuesit zyrtarë të Lamborghini-t e ka “veshur” atë me një ngjyrë të gjelbër të spikatur, duke përdorur një teknikë të veçantë ngjyrosjeje me rreze UV.

“Kjo është një makinë model 1:1 e Lamborghini Siana. Është në fakt një shembull unik i Lamborghini. Ai përbëhet nga më shumë se 400,000 tulla Lego dhe u deshën më shumë se 8,600 orë për t’u montuar. Pra, është një makinë e vërtetë ekzotike që mund të shihet vetëm këtu”, tha Andrej Ropert./E.Ç

Të fundit

Pneumonia misterioze, Kina rikthen maskat/ Europa merr masa të rrepta

Autoritetet shëndetësore të Europës janë vënë në gatishmëri të lartë pas miratimit të masave të rrepta në Kinë, këtë...

BE presion Greqisë për Shqipërinë/ Zbulohet hapi tjetër i Athinës

Ka disa ditë që në Athinë zhvillohen konsultime intensive diplomatike, në mënyrë që Greqia të japë miratimin tek letra e përbashkët e 27 vendeve...

Balla: Shqipëria krenare për miqësinë dhe aleancën strategjike

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, gjatë qëndrimit në Londër ku po zhvillon një vizitë zyrtare, festoi së bashku me një komunitet shqiptarësh, përfaqësues të...

Nëse doni shëndet të mirë, ja e vetmja gjë që duhet të ndryshoni kur hani

Nëse jeni rritur në vitet '80 ose '90, shanset janë që të keni qenë dëshmitarë të shumë dietave që shkojnë e vijnë. Atkins apo...

Vajza e tij humbi jetën në lule të rinisë/ Familja e Vangjel Tavos hap dyert e mortit

Familja e ish-nënkryetarit të Kuvendit, Vangjel Tavos, ka hapur dyert e mortit pas një tragjedia te rëndë, ku vajza e tij ka humbur jetën...

Lajme të tjera

Web TV