Kategoria Superiore/ Luhet derbi i dytë i kryeqytetit, Tirana pret Erzenin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sot do të zbresin në fushë 4 skuadra për të luajtur ndeshjet e vlefshme të javës së 5-të të Kategorisë Superiore.

Dueli i parë do të zhvillohet mes Tiranës dhe Erzenit në orën 15:00, në stadiumin “Selman Stërmasi”.

Të dyja ekipet vijnë me moralin lart pas fitoreve ndaj Kukësit dhe Dinamos. Bardheblutë dhe shijakasit do të kërkojnë të marrin një tjetër triumf.

Në orën 18:00 do të luhet derbi kryeqytetas në “Elbasan Arena”, mes Dinamos dhe Partizanit.

“Blutë” vijnë në këtë duel pas humbjes me Erzenin ndërsa të kuqtë pas barazimit me Egnatian. Të dyja ekipet kanë nevojë për pikë pasi nuk renditen në pozicion të favorshëm.

Të fundit

Vajza gjen nënën e vdekur brenda sëndukut në Itali, trupi ishte dekompozuar

Trupi i pajetë i një gruaje që ishte dekompozuar është gjetur në një sënduk në dhomën e gjumit në...

Ç’ndodhi? Njerëzit reagojnë ashpër ndaj fushatës së re të ZARA-s

ZARA ka publikuar fushatën e re (më 9 dhjetor), e cila ka ndezur zemërimin e shumë njerëzvë në rrjetet sociale, veçanërisht mbështetësit e Palestinës,...

Situata me reshjet në vend, ministri Balla: Shoferët të qarkullojnë me kujdes

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në akset rrugore në vend pas reshjeve të shiut dhe dëborës. Balla u...

Jordania: Izraeli synon të dëbojë palestinezët nga Gaza

Ministri i Jashtëm i Jordanisë, Ayman Safadi, deklaron se Izraeli po e zbaton një politikë për t’i detyruar palestinezët të ikin nga Gaza përmes...

Adele hap shpirtin: Unë vuaj nga depresioni

Këngëtarja e famshme britanike Adele në një intervistë për Hollywood Reporter ka pranuar se vuan nga depresioni. Këngëtarja, e cila ka lindur dhe është rritur...

Lajme të tjera

Web TV