Qeni kanadez heq çorapet nga 21 këmbë për të shënuar Rekordin Botëror Guinness

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shkathtësia e pazakontë e një qeni kanadez i dha atij një titull të rekordeve botërore Guinness kur ai hoqi 21 çorape nga këmbët e vullnetarëve në një minutë.

Qenushi australian, i quajtur Daiquiri, dhe pronarja e tij, Jennifer Fraser, udhëtuan në Itali për të provuar rekordin në xhirimet e serialit televiziv Lo Show Dei Record.

Fraser i dha komanda Daquirit teksa hoqi çorapet nga këmbët e 11 grave të ulura në një rresht.

Daquiri arriti të heqë 20 çorape në përpjekjen e tij të parë, duke barazuar rekordin e vendosur nga një qen nga Kalifornia me emrin Lilu, por ai arriti të thyejë zyrtarisht rekordin me 21 çorape në provën e tij të dytë.

Fraser dhe Daquiri tashmë mbajnë tituj të shumtë të rekordeve botërore Guinness, duke përfshirë truket më të shumta të kryera nga një qen në një minutë./I.S

Të fundit

VIDEO/ Izraeli përmbyt me ujë deti kanalet e Hamasit

Ushtria izraelite po pompon ujin e detit me qëllim që ta kanalizojë atë në tunelet ku ndodhen terroristët e Hamasit nën Gaza. Izraeli ka ndërtuar pompa...

“A e urove Kiarën për shtatzëninë”? Olta Gixhari publikon mesazhet me moderatoren

Aktorja Olta Gixhari si duket pas përfundimit të Big Brother Vip ka hedhur pas krahëve mëritë me çiftin Kiara Tito & Luiz Ejlli. Aktorja Olta...

Mori nusen me karotrec, dhëndri lezhjan rrëfen arsyen që e shtyu drejt këtij vendimi

Emanueli dhe Rovena kanë rrëfyer në “Vizioni i i Pasdites” , historinë e dasmës së tyre, e cila tërhoqi vëmendjen e opinionit publik. Kemi parë...

Studio daneze, “në Vjosë”/ Alma Hoxha: Stacion informimi për turizmin edhe në Përmet

Kryetarja e bashkisë së Përmetit në një intervistë në për mediat foli për turizmin, duke theksuar se gjatë këtij viti janë regjistruar rreth 100...

5 gjëra që nënat e reja duhet t’i dinë, por askush nuk ua thotë

Të qenit një nënë e re është një sfidë më vete. Një tjetër status, një stil ndryshe jete, por mbi të gjitha një bebe...

Lajme të tjera

Web TV