Si sot 30 vite më parë, u shfaq për herë të parë seriali ikonik “Friends”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kanë kaluar saktësisht tridhjetë vjet nga premiera e serialit më të suksesshëm të Sitcom, “Friends”.

Episodi i parë u transmetua më 22 shtator 1994 në NBC, me 6 miq në Nju Jork. Që atëherë, seriali ishte i vendosur të thyente çdo rekord shikueshmërie.

Epilogu u shkrua më 6 maj 2004 dhe episodi i fundit u shikua nga 52.5 milionë shikues amerikanë.

Kjo e bëri atë finalen e pestë më të njohur të serialeve në historinë e televizionit botëror dhe episodin më të njohur televiziv të viteve 2000.

Deri më sot, Joe, Monica, Rachel, Ross, Chandler dhe Phoebe “shfaqen” çdo ditë në miliona shtëpi, me fansat që shikojnë episodet e shfaqjes pa pushim./kb

Të fundit

VIDEO/ Izraeli përmbyt me ujë deti kanalet e Hamasit

Ushtria izraelite po pompon ujin e detit me qëllim që ta kanalizojë atë në tunelet ku ndodhen terroristët e Hamasit nën Gaza. Izraeli ka ndërtuar pompa...

“A e urove Kiarën për shtatzëninë”? Olta Gixhari publikon mesazhet me moderatoren

Aktorja Olta Gixhari si duket pas përfundimit të Big Brother Vip ka hedhur pas krahëve mëritë me çiftin Kiara Tito & Luiz Ejlli. Aktorja Olta...

Mori nusen me karotrec, dhëndri lezhjan rrëfen arsyen që e shtyu drejt këtij vendimi

Emanueli dhe Rovena kanë rrëfyer në “Vizioni i i Pasdites” , historinë e dasmës së tyre, e cila tërhoqi vëmendjen e opinionit publik. Kemi parë...

Studio daneze, “në Vjosë”/ Alma Hoxha: Stacion informimi për turizmin edhe në Përmet

Kryetarja e bashkisë së Përmetit në një intervistë në për mediat foli për turizmin, duke theksuar se gjatë këtij viti janë regjistruar rreth 100...

5 gjëra që nënat e reja duhet t’i dinë, por askush nuk ua thotë

Të qenit një nënë e re është një sfidë më vete. Një tjetër status, një stil ndryshe jete, por mbi të gjitha një bebe...

Lajme të tjera

Web TV