Zjarr i madh në Fier, rrezikohen disa banesa

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një zjarr ka rënë pasditen e kësaj të shtunë në fushën përpara se të hysh në Fier.

Flakët janë përhapur me shpejtësi. Era ka ndikuar në përhapjen e zjarrit.

Shtëllunga të mëdha tyme vihen re në zonë.

Gjithashtu një  tjetër vatër zjarri është raportuar në ish vendin e qujatur “Menca 3” përbri kodrës në Margëlliç ne Patos.

Nuk dihen  ende rrethanat e rënies së zjarrit.

Burime për CAN bëjnë me dije se nga vëndi i ngjarjes mësohet se rrezikohen disa banesa si dhe  aty pranë thonë se është një pikë me rezervuar gazi./ S.M

Të fundit

Ç’ndodhi? Njerëzit reagojnë ashpër ndaj fushatës së re të ZARA-s

ZARA ka publikuar fushatën e re (më 9 dhjetor), e cila ka ndezur zemërimin e shumë njerëzvë në rrjetet...

Situata me reshjet në vend, ministri Balla: Shoferët të qarkullojnë me kujdes

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në akset rrugore në vend pas reshjeve të shiut dhe dëborës. Balla u...

Jordania: Izraeli synon të dëbojë palestinezët nga Gaza

Ministri i Jashtëm i Jordanisë, Ayman Safadi, deklaron se Izraeli po e zbaton një politikë për t’i detyruar palestinezët të ikin nga Gaza përmes...

Adele hap shpirtin: Unë vuaj nga depresioni

Këngëtarja e famshme britanike Adele në një intervistë për Hollywood Reporter ka pranuar se vuan nga depresioni. Këngëtarja, e cila ka lindur dhe është rritur...

Saranda në listën e destinacioneve për Krishtlindje, lë pas Londrën dhe Pragën

Bazuar në mbi 600,000 votat e udhëtarëve nga 168 vende në mbarë botën, organizata e destinacioneve më të mira evropiane (EBD) ka zbuluar listën...

Lajme të tjera

Web TV