Çmime “të kripura” edhe për miqësoren, dalin në shitje online biletat e Shqipëri-Bullgari

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan kundër Bullgarisë një test miqësor në “Air Albania”, në datën 17 tetor në orën 18:00. Për këtë duel Federata Shqiptare e Futbollit ka nxjerrë në shitje biletat (online). Çmimet në sektorët e hapur për tifozët variojnë nga 1000-3000 lekë (të rinj). Pas porte biletat kushtojë 1 mijë lekë të rinj, teksa “karshia” është nga 2 mijë-3 mijë lekë të rinj.

Kujtojmë se para ndeshjes miqësore me Bullgarinë, po në “Air Albania” në 12 tetor vjen Çekia, me ndeshjen që vlen për kualifikueset e grupit E të Euro 2024. Kuqezinjtë janë në vendin e parë në grup dhe kanë shanse për të shkuar në fazën finale të një Europiani për herë të dytë, nëse kalojnë me sukses çekët e vendit të dytë.

Për duelin me Çekinë biletat “avulluan” për pak orë, teksa polemika të mëdha u hapën për mënyrën e tregtimit të tyre online, me tifozët që hasën vështirësi me serverat e faqes.

Të fundit

BE arrin marrëveshjen historike, Inteligjenca Artificiale do të rregullohet me ligj

Shtetet anëtare të Unionit dhe Parlamenti Evropian kanë arritur një marrëveshje paraprake mbi "Aktin e Inteligjencës Artificiale". Kjo është tentativa...

Ne socialistët ndajmë suksesin, por përgjegjësitë janë individuale

Nga Elisa Spiropali Shqipëria ka ngut. Ngut për të jetuar. Ngut për të ndryshuar e ndërtuar. Ngut për t’u përmirësuar e për t’u bërë vendi...

“Hapi dyert për 400 mijë njerëz”/ BBC: Kukësi qyteti i parë i nominuar për Nobel

Media prestigjoze thotë se qyteti po përdor historinë dhe mikëpritjen për të joshur turistët Qyteti i Kukësit bëri bujë në mbarë botën kur në vitin...

Pse ushqimet kanë shije tjetër në avion?

Fluturimi ndryshon perceptimin tonë për shijet e ushqimit për shkak të faktorëve të ndryshëm: 1. Temperaturat e ftohta në aeroplanë e zbehin aftësinë tonë për...

Ku punësohen më shumë të rinjtë?

Ndërsa bizneset po përballen çdo ditë e më shumë me mungesë të fuqisë punëtore, duket se zyrat e punës po luajnë rol të rëndësishëm...

Lajme të tjera

Web TV