Reperi francez dënohet me 12 vjet burg

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Reperi francez MHD është dënuar me 12 vjet burg për vrasjen e vitit 2018 të një të riu në Paris, i cili u përplas me një makinë përpara se të sulmohej nga një turmë njerëzish dhe të goditej me thikë.

Pesë nga të pandehurit e tjerë u burgosën gjithashtu për vrasjen, duke marrë dënime nga 10 deri në 18 vjet për atë që prokurorët thanë se ishte një luftë midis bandave rivale.

Gjatë deklaratës përfundimtare të MHD në gjykatë, ai përsëri tha se ishte i pafajshëm. “Që nga fillimi, unë kam mbrojtur pafajësinë time në këtë rast dhe do të vazhdoj të mbroj pafajësinë time,” tha ai në gjykatë.

Natën e 5 korrikut 2018, 23-vjeçari Loic K u përplas nga një Mercedes i zi dhe më pas u rrah dhe u godit me thikë nga rreth një duzinë njerëz në Paris.

MHD, emri i vërtetë i të cilit është Mohamed Sylla, mohoi të ketë qenë në vendngjarje, por një banor vendas e filmoi incidentin nga dritarja e tij dhe makina Mercedes i përkiste MHD. Makina u gjet e braktisur dhe e djegur në një parking një ditë pas vrasjes.

Dëshmitarë të tjerë e identifikuan MHD nga prerja e flokëve ose një xhup Puma – për të cilin ai ishte ambasador i markës – sipas raporteve hetimore të siguruara nga Agence France-Presse.

MHD ishte pionier i afro-trap – një përzierje e traditave të hip hop-it me ritmet afrikane. Ai është më i njohur për “Afro Trap Part 3 (Champions League)”, një këngë për klubin e futbollit Paris Saint-Germain.

Ai kishte bërë bujë jashtë vendit, duke tërhequr admirim nga yjet botërorë si Drake dhe Madonna./E.Ç

Të fundit

Festat shkaktojnë trafik të rënduar në Tiranë, shqetësim për drejtuesit

Edhe pse ditë feste dhe pushimi zyrtar, trafiku në Tiranë është kthyer në shqetësimin e drejtuesve të automjeteve. Paraditen e...

U bllokuan në një tunel në Indi për 17 ditë/ Ja si arritën të mbijetojnë 41 punëtorët

Edhe pse në spital, punëtorët indianë që mbetën të bllokuar për 17 ditë në një tunel janë tashmë të sigurt dhe të lumtur. Ata...

A jeni në listë? 3 shenjat e zodiakut që do të kthehen te ish-partnerët në vitin 2024

Ne ndërmarrim vetëm pak ditë para ndryshimit të kohës dhe siç tregojnë yjet, janë tre shenja të zodiakut që në dashuri do të bëjnë...

Pneumonia misterioze, Kina rikthen maskat/ Europa merr masa të rrepta

Autoritetet shëndetësore të Europës janë vënë në gatishmëri të lartë pas miratimit të masave të rrepta në Kinë, këtë herë për të kontrolluar një...

BE presion Greqisë për Shqipërinë/ Zbulohet hapi tjetër i Athinës

Ka disa ditë që në Athinë zhvillohen konsultime intensive diplomatike, në mënyrë që Greqia të japë miratimin tek letra e përbashkët e 27 vendeve...

Lajme të tjera

Web TV