Zgjedhjet në Kukës, ja sa është pjesëmarrja e votuesve deri në orën 16:00

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përditësuar të dhënat e pjesëmarrjes në zgjedhjet vendore të Kukësit. KQZ bën me dije se deri në orën 16:00 kanë marrë pjesë në votime reth 36.22% e zgjedhësve.

E përkthyer në numër, mësohet se kanë votuar deri më tani 13,488 zgjedhës nga 37,241 zgjedhës në listën e Qendrave të Votimit të raportuara.

Kujtojmë se përballë në këtë garë janë Emri Vata i koalicionit Bashkë Fitojmë dhe Albert Halilaj i PS-së.

Sipas kreut të KQZ Ilirjan Celibashi gjatë procesit nuk janë hasur problematika.

Nga ana tjetër dy kandidatët kanë bërë thirrje për pjesëmarrje masive në zgjedhjet për Bashkinë e Kukësit./e.t

Të fundit

VIDEO/ Roma ndalet në barazim në transfertën e Servettes, Lukaku gjen sërish rrjetën

Roma ka barazuar me rezultat 1-1 me Servetten në kuadër të grupit G në Ligën e Evropës. Vendasit e nisën...

VIDEO/ Aston Villa mposht Legian dhe vulos kualifikimin, supergol nga Ernest Muçi

Futbollisti shqiptar, Ernest Muçi, ka shënuar një super gol në përballjen mes Aston Villës dhe Legia Varshavës që u zhvillua në kuadër të raundit...

“S’ka qumësht, jepini ujë me sheqer”, qendra e grave të dhunuara lë foshnjat pa ushqim

Emisioni Fiks Fare solli një skandal me një qendër ku strehohen gratë e dhunuara, të cilat kanë një urdhër mbrojtje dhe shteti i dërgon...

OBSH: Rastet globale të malaries tejkaluan nivelet para pandemisë së COVID-19

Rastet globale të malaries tejkaluan nivelet para pandemisë së koronavirusit dhe arritën në 249 milionë në mes të një numri në rritje të kërcënimeve...

Agjencia e OKB-së për motin: Vitit 2023, më i nxehti në histori

Agjencia e OKB-së për motin njoftoi të enjten se viti 2023 është viti më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë ndërsa paralajmëron se ka shenja...

Lajme të tjera

Web TV