4 manifestimet që duhet të bëni në ditëlindjen tuaj çdo vit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Për shumë njerëz, 1 janari shënon fillimin e një epoke të re. Por për të tjerët, ditëlindja është momenti për të nisur një vit të ri.

Ditëlindjet mund të kenë shumë presion, kjo është arsyeja pse shpesh përjetoni vetë-reflektim të thellë. Por ndërsa kujtoni 365 ditët e fundit, mund ta gjeni edhe veten duke ëndërruar për atë që do të vijë.

Për fat të mirë, sipas trajnerit të manifestimit Kathleen Cameron, janë katër manifestime që mund t’i përsërisni në ditëlindjen tuaj për t’u siguruar që viti i ardhshëm të jetë i mbushur me bollëk, lumturi dhe energji të mira.

1) Çdo ditëlindje është një shans për një fillim të ri, që do të thotë se nuk ka kurrë një kohë ‘të duhur’ për të manifestuar gëzim, prosperitet dhe dashuri në jetën tuaj. Cameron thotë se duke përsëritur këtë pohim, ju jo vetëm që po vendosni një “qëllim të fuqishëm për vitin e ardhshëm”, por po vendosni bazat për të siguruar që 365 ditët e ardhshme të jenë të mbushura me lumturi, bollëk dhe marrëdhënie domethënëse.

2) Askush nuk dëshiron të mbetet i njëjti vit pas viti. Është e rëndësishme të përpiqeni për vetë-përmirësim. “Kjo të kujton se çdo vit që kalon, mund të bëhesh më i mençur, më elastik dhe më në harmoni me veten tënde autentike”, thotë Cameron.

3) Ne shpesh i kalojmë ditëlindjet tona duke ëndërruar se si do të duket jeta jonë pas një viti – dhe duke reflektuar mbi qëllimet që nuk ishim në gjendje t’i arrinim gjatë 365 ditëve të fundit. Rregulloni këndvështrimin tuaj, ndiq ëndrrat me vendosmëri dhe fokus. Prano humbjen!

Lexo edhe :  Keni një marrëdhënie të vështirë me vjehrrën? Ndiqni këto këshilla

4) Është e rëndësishme të mbani mend se ditëlindjet kanë të bëjnë po aq me dhënien ashtu edhe me marrjen. Ne duam të jemi dritë në jetën e të dashurit tonë – jo vetëm sot, por çdo ditë – dhe ky pohim frymëzimi mund t’ju ndihmojë ta arrini këtë. Duke përsëritur këtë, ditëlindja juaj bëhet një “ditë për të frymëzuar të tjerët, duke krijuar një efekt pozitiviteti”, sipas Cameron./E.Ç

Të fundit

Situata me reshjet në vend, ministri Balla: Shoferët të qarkullojnë me kujdes

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në akset rrugore në vend pas reshjeve...

Jordania: Izraeli synon të dëbojë palestinezët nga Gaza

Ministri i Jashtëm i Jordanisë, Ayman Safadi, deklaron se Izraeli po e zbaton një politikë për t’i detyruar palestinezët të ikin nga Gaza përmes...

Adele hap shpirtin: Unë vuaj nga depresioni

Këngëtarja e famshme britanike Adele në një intervistë për Hollywood Reporter ka pranuar se vuan nga depresioni. Këngëtarja, e cila ka lindur dhe është rritur...

Saranda në listën e destinacioneve për Krishtlindje, lë pas Londrën dhe Pragën

Bazuar në mbi 600,000 votat e udhëtarëve nga 168 vende në mbarë botën, organizata e destinacioneve më të mira evropiane (EBD) ka zbuluar listën...

Valbona Selimllari kundër Xhemi Shehut: Është tallje ajo që bëjnë në Portokalli

Imitimin e Valbona Selimllarit nga Xhemi Shehu në “Portokalli”, duket se Valbona nuk e ka pritur aspak mirë. E ftuar në emisionin “DWTS Fan Club”,...

Lajme të tjera

Web TV