Humbja në Kukës, Gjekmarkaj: Qytetarët nuk na votojnë me këto alternativa

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj është shrehur i keqardhur për humbjen e thellë të demokratëve në Bashkinë e Kukësit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale. Gjekmarkaj shprehet se jo është humbja e fundit në një seri që s’ka të ndalur.

Sipas Gjekmarkajt, qytetarët nuk do votojnë opozitën me alternativat që shfaqen sot dhe me llojin e opozitarizmit që po kryhet.

“Keqardhje per humbjen e thellë të demokrateve në Kukes të cilet kurrsesi nuk e meritonin. Kjo është humbja e fundit në një seri që s’ka të ndalur. Të gjithë faktoret opozitarë duhet  të mendojnë per pergjeqësitë seriozisht dhe alternativat për të dalë nga kjo situatë. Prej kohesh kam insistuar në faktin që shoqeria nuk vjen tek ne me këtë lloj opozitarizmi që bëjmë sot dhe alternative pushteti që shfaqim para tyre për neser. Kush i shmanget ketij realiteti deshiron që ky realitet të perjetesohet. Nuk e zgjidh problemin kerkimi i fajit tek tjetri  duke perjashtuar veten.Vetëviktimizimi i perhershem tek e fundit është semundje mendore ose hipokrizi. Të gjithë jemi fajtor por fajtori  më i madh është ai ose ata që nuk e pranojnë fajësinë. Persa me perket mua ndjesë demokrateve duke ju garantur që nuk do resht së thëni të verteten edhe kur ajo djeg”, shkruan Gjekmarkaj./I.S

Të fundit

Çfarë do të ndodhë me paratë serbe të sekuestruara në veri?

Agjencia për Administrimin e Pasurisë së Konfiskuar dhe Sekuestruar e Kosovës nuk ka ende vendim gjykate për të administruar...

Njihet si fruti i ‘majit’/Mos i hidhni gjethet e Manave! Këto janë disa nga dobitë e tyre

Lëngu i gjetheve të manit është një thesar shijesh dhe vlerash që përftohet nga gjethet e manave. Kjo pemë e rëndësishme rritet me bollëk në...

Zbardhen bisedat/ Si Leonard Duka iu ‘lut’ Ervis Martinajt për të mbyllur sherrin

Ervis Martinaj dhe Leonard Duka njihen për miqësinë dhe më pas armiqësinë e tyre të betuar, pasi përplasja për biznesin e lojërave të fatit...

Zyrtare/ Mauricio Pochettino e mbyll me Chelsean pas vetëm një sezoni

Mauricio Pochettino dhe Chelsea kanë mbyllur bashkëpunimin me konsensus pas vetëm një sezoni. Blutë e Londrës hasën vështirësi nën drejtimin e trajnerit argjentinas në fillimin...

Shqiptarja sulmohet sapo lë fëmijët në shkollë, flasin fqinjët: Kishte probleme me…

Një grua shqiptare është goditur me thikë ditën e sotme jashtë një shkolle fillore në Londër. Ngjarja ka ndodhur pasi shqiptarja ka lënë fëmijët...

Lajme të tjera

Web TV