Sofia Loren iu nënshtrua një operacioni urgjent pasi u rrëzua në tualetin e shtëpisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Aktorja ikonë Sophia Loren , 89 vjeç, i është nënshtruar një operacioni urgjent pasi u rrëzua në tualetin e rezidencës së saj në Zvicër. Loren thuhet se pësoi fraktura të shumta, duke përfshirë një frakturë të rëndë të femurit që kërkonte operacion. Pavarësisht “optimizmit” për rikuperimin e saj, aktorja italiane pritet të ketë nevojë për një periudhë të gjatë rehabilitimi.

Aktorja kishte planifikuar të inauguronte një degë të re të zinxhirit të restoranteve më 26 shtator në Bari. Ky event, si dhe të gjitha paraqitjet e saj profesionale në të ardhmen, janë anuluar derisa ajo të mund t’i realizojë pa cenuar shëndetin e saj.

Lajmi për aksidentin dhe shtrimin në spital të Sophia Loren është konfirmuar nga rrjeti i restoranteve që mban emrin e saj./E.Ç

Të fundit

Pneumonia misterioze, Kina rikthen maskat/ Europa mer masa të rrepta

Autoritetet shëndetësore të Europës janë vënë në gatishmëri të lartë pas miratimit të masave të rrepta në Kinë, këtë...

BE presion Greqisë për Shqipërinë/ Zbulohet hapi tjetër i Athinës

Ka disa ditë që në Athinë zhvillohen konsultime intensive diplomatike, në mënyrë që Greqia të japë miratimin tek letra e përbashkët e 27 vendeve...

Balla: Shqipëria krenare për miqësinë dhe aleancën strategjike

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, gjatë qëndrimit në Londër ku po zhvillon një vizitë zyrtare, festoi së bashku me një komunitet shqiptarësh, përfaqësues të...

Nëse doni shëndet të mirë, ja e vetmja gjë që duhet të ndryshoni kur hani

Nëse jeni rritur në vitet '80 ose '90, shanset janë që të keni qenë dëshmitarë të shumë dietave që shkojnë e vijnë. Atkins apo...

Vajza e tij humbi jetën në lule të rinisë/ Familja e Vangjel Tavos hap dyert e mortit

Familja e ish-nënkryetarit të Kuvendit, Vangjel Tavos, ka hapur dyert e mortit pas një tragjedia te rëndë, ku vajza e tij ka humbur jetën...

Lajme të tjera

Web TV