Tridhjetë vjet më vonë: Julia Roberts përsërit veshjen e “Pretty Woman”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pretty Woman është kthyer në modë më shumë se tridhjetë vjet pas premierës së saj. Në muajin e fundit, filmi me Julia Roberts dhe Richard Gere ka qenë në lajme për paraqitjet e ndryshme që Georgina Rodríguez dhe Úrsula Corberó i kanë bërë një prej pamjeve më ikonike të Vivian Ward: fustanin e saj të kuq për të shkuar në opera.

Por tani ishte vetë Julia Roberts ajo që paraqiti personazhin e saj gjatë qëndrimit në Milano. Aktorja ishte një nga yjet e ftuar në spektaklin e Gucci Ancora, në kuadër të Javës së Modës. Një prani që nuk kaloi pa u vënë re nga look-u i zgjedhur nga Roberts, e cila ishte shumë e lumtur që ndodhej në kryeqytetin italian dhe u ribashkua me kolegë si Ryan Gosling apo Jessica Chastain.

Julia mbërriti në event e veshur me një veshje gri me dy pjesë të përbërë nga një xhaketë dhe pantallona të shkurtra. Një stil ideal që u firmos nga shtëpia italiane e modës dhe drejtori i saj i ri kreativ, Sabato de Sarno, i cili debutoi në detyrë me një sfilatë mode që u duartrokit shumë.

Por përveçse iu bashkua trendit të pantallonave të shkurtra Bermuda, aktorja e bëri nderin e saj të veçantë për një nga dukjet që mban në Pretty Woman. Është kostumi i kuq që ka veshur Vivian gjatë një vizite të shoqes së saj Kit De Luca në hotelin ku ajo po qëndron teksa punon për Edward Lewis. Në këtë skenë, e reja ka veshur një xhaketë sportive dhe pantallona të shkurtra që i kombinon me një këmishë të bardhë pa mëngë, një rrip të zi dhe pompa të zeza.

Lexo edhe :  Monika Lubonja drejt altarit? Aktorja zbulon detajet e dasmës

Me këtë zgjedhje, Roberts tregoi se pantallonat e shkurtra Bermuda mund të vishen në çdo moshë dhe se ato mund të vishen si për zyrë, ashtu edhe për një natë apo një event zyrtar. Për më tepër, kjo veshje e parë tek Pretty Woman mund të vishet sërish në mënyrë perfekte sot pasi e kuqja është një nga ngjyrat më trendi këtë vjeshtë-dimër./E.Ç

Të fundit

Nëse doni shëndet të mirë, ja e vetmja gjë që duhet të ndryshoni kur hani

Nëse jeni rritur në vitet '80 ose '90, shanset janë që të keni qenë dëshmitarë të shumë dietave që...

Vajza e tij humbi jetën në lule të rinisë/ Familja e Vangjel Tavos hap dyert e mortit

Familja e ish-nënkryetarit të Kuvendit, Vangjel Tavos, ka hapur dyert e mortit pas një tragjedia te rëndë, ku vajza e tij ka humbur jetën...

“Duart lart se ju vramë”/ Pronarja e argjendarisë rrëfen tmerrin, ja si e grabitën

Detaje të reja zbardhen lidhur me grabitjen e argjendarisë në Kamëz, gjatë pasdites së djeshme. Pronarja e argjendarisë në Kamëz është shprehur se kanë...

Dua Lipa shfaqet e veshur me stilin që rrëmben vëmendjen në New York

Dua Lipa dukej mahnitëse me një pallto të zezë me lesh artificial në New York City të martën dhe tërhoqi vëmendjen me veshjen poshtë,...

Riaktivizohet vullkani në Malin Etna

Vullkani Etna në Italinë jugore ka shpërthyer sërish. Aktiviteti vullkanik vazhdon në Malin Etna, i cili është afërsisht 3.300 metra i lartë, në ishullin...

Lajme të tjera

Web TV