“Zot mos na provo”/ Noizy reagon për ngjarjet në veri të Kosovës: Jam i gatshëm…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ngjarja e ndodhur ditën e djeshme në veri të Kosovës, ku u vra efektivi Afrim Bunjaku nga një grup serb i armatosur, ka sjellë reagime të shumta në rrjet.

Lidhur me këtë ngjarje ka reaguar edhe Rigles Rajku, i njohur si Noizy, i cili jo vetëm që i ka shprehur ngushëllimet familjes dhe miqve po është shprehur i gatshëm në rast se është nevoja që t’i bashkohet ushtrisë së Kosovës kundër serbëve.

“Zot mos na provo…por nëse duhet jemi gjithmonë të gatshëm. Jam shumë i sigurt”, shkroi Noizy në një postim në “Instastory”. 

Një ditë pas vdekjes, policit të vrarë nga terroristët serbë, Afrim Bunjaku, i është dhënë urdhri “Hero i Kosovës”.

Presidentja Vjosa Osmani tha me këtë rast se rreshteri policor, Afrim Bunjaku, ra në mbrojtje të rendit, ligjit, integritetit territorial dhe sovranitetit të Republikës së Kosovës.

Ndërkohë Policia e Kosovës ka vrarë 4 nga agresorët në komunën e Lepasoviqit.

 

Të fundit

Iluzioni optik që zbulon nëse jeni njeri i përpiktë

Një iluzion i çuditshëm optik që po qarkullon në rrjetet sociale mund të përcaktojë nëse ju pëlqen më shumë...

Ish-sulmuesi italian: “Lider dhe kampion! Lautaro mund të fitojë Topin e Artë”

Shiriti i kapitenit i ka dhënë një tjetër shtysë Lautaro Martinez, për të shënuar sa më shumë gola dhe për të fituar me Interin....

Si mund t’i shijojnë pa problem të gjitha ushqimet diabetikët për festat e fundvitit

Në çdo prag festash, përveç dhuratave, ajo që na shqetëson më shumë janë menutë special të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri; pjata e parë,...

VIDEO/ Izraeli përmbyt me ujë deti kanalet e Hamasit

Ushtria izraelite po pompon ujin e detit me qëllim që ta kanalizojë atë në tunelet ku ndodhen terroristët e Hamasit nën Gaza. Izraeli ka ndërtuar pompa të ujit të detit pranë...

“A e urove Kiarën për shtatzëninë”? Olta Gixhari publikon mesazhet me moderatoren

Aktorja Olta Gixhari si duket pas përfundimit të Big Brother Vip ka hedhur pas krahëve mëritë me çiftin Kiara Tito & Luiz Ejlli. Aktorja Olta...

Lajme të tjera

Web TV