Humbjet e opozitës në zgjedhje/Reagon Meta: Këto zgjedhje duhet të shtohen në librin e zi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, është justifikuar për humbjet e opozitës në zgjedhjet në Kukës, por edhe në zgjedhjet e 14 majit duke drejtuar gishtin nga kryeministri Edi Rama, duke e akuzuar se ka kapur shtetin.

Sipas Metës këto zgjedhje duhet të shtohen në librin e zi pasi ky regjim po kontrollon votën e qytetarëve.

Tani pas skandalit të shpjegosh rezultatin nuk ka lidhje me skandalin. Zgjedhjet e Kukësit janë thjesht një faqe më shumë në librin e zi të 14 majit dhe intriguese se si ky shtet kontrollon në mënyrë shumë të qartë votën e qytetarëve.

Ne do të vazhdojmë të bashkëpunojmë me çdo faktor opozitar për fuqizimin e opozitarizmit.

Roli kryesor është blerja, përçarja dhe pengmarrja e opozitës. Kemi dhe ditët e fundit dhe pranimin e fajësisë nga McGonigal sa i përket rolit të tij me Shqipërinë.

Është detyra e opozitës për të reflektuar në kushtet aktuale të një regjimi respresiv, intimidues ndaj gjithë qytetarëve shqiptarë  dhe ndaj atyre që gëzojnë bindje politike të ndryshme nga ato të qeverisë për të gjetur zgjidhjet më të përshtatshme dhe efikase për të ardhmen. Të gjitha pasojat e kapjes së shtetit dhe jo vetëm te zgjedhjet që përmendët ju, 14 maji, por edhe ky mosfunksionim në Shqipëri, gjithë ky korrupsion në rritje ka lidhje me disa akte të rënda me lidershipin”, tha Meta./ S.M

Të fundit

Ç’ndodhi? Njerëzit reagojnë ashpër ndaj fushatës së re të ZARA-s

ZARA ka publikuar fushatën e re (më 9 dhjetor), e cila ka ndezur zemërimin e shumë njerëzvë në rrjetet...

Situata me reshjet në vend, ministri Balla: Shoferët të qarkullojnë me kujdes

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në akset rrugore në vend pas reshjeve të shiut dhe dëborës. Balla u...

Jordania: Izraeli synon të dëbojë palestinezët nga Gaza

Ministri i Jashtëm i Jordanisë, Ayman Safadi, deklaron se Izraeli po e zbaton një politikë për t’i detyruar palestinezët të ikin nga Gaza përmes...

Adele hap shpirtin: Unë vuaj nga depresioni

Këngëtarja e famshme britanike Adele në një intervistë për Hollywood Reporter ka pranuar se vuan nga depresioni. Këngëtarja, e cila ka lindur dhe është rritur...

Saranda në listën e destinacioneve për Krishtlindje, lë pas Londrën dhe Pragën

Bazuar në mbi 600,000 votat e udhëtarëve nga 168 vende në mbarë botën, organizata e destinacioneve më të mira evropiane (EBD) ka zbuluar listën...

Lajme të tjera

Web TV