Juventus mposht minimalisht Leccen dhe vijon ndjekjen ndaj Interit kryesues

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Juventus-Lecce çelën javën e gjashtë të Serie A, me “bardhezinjtë” që fituan minimalisht, 1-0 në “Allianz Stadium”, ndërsa miqtë nga ana tjetër pësojnë humbjen e parë të sezonit.

Ndeshja ishte shumë e luftuar nga të dyja anët, gjë që bëri që pjesa e parë të mbyllej me porta të paprekura.

U desh minuta e 57’ që Milik të gjente rrugën drejt rrjetës dhe të kalonte Juventusin në avantazh, por njëkohësisht t’i jepte edhe fitoren.

Ndërkohë në minutën e 90+3’ Lecce mbeti me dhjetë lojtarë pasi, Kaba që hyri në fushë në minutën e 70’ në vend të Ramadanit, mori kartonin e dytë të verdhë.

Pas raundit të gjashtë Juventus ngjitet në vend të dytë me 13 pikë, teksa Lecce bie në vend të katërt me 11 pikë, por vlen të theksohet se skuadrat e tjera të Serie A ende nuk i kanë zhvilluar sfidat e kësaj jave.

Të fundit

Arsenal shkatërron Lensin në “Emirates”, francezët të pafuqishëm përballë “Topçinjve”

Arsenali fiton me rezultat tenistik 6-0 ndaj Lensit në kuadër të xhiros së pestë në Ligën e Kampionëve në...

Champions League/ Napoli i pafuqishëm ndaj Real Madrid, Inter “ringjallet” ndaj Benficas

Inter ia del të shmangë humbjen në Lisbonë përballë Benficës edhe pse pjesën e parë e mbyllën me rezultatin 0-3. Zikaltërit reaguan në fraksionin...

Pengesa e Elon Musk për të qenë lider botëror, vetvetja

Nga BRIAN FUNG, CNN – Elon Musk është kthyer në një lojtar gjithnjë e më të rëndësishëm në çështjet globale. Themeluesi i SpaceX ka qenë...

Djali i themeluesit të Hamasit bën thirrje për vrasjen e liderëve të grupit

Djali i themeluesit të Hamasit bën thirrje për vrasjen e liderëve të grupit, përfshirë babanë e tij Në një video prej më shumë se...

Kryevepra që u kthye në meme

“The Laughing Valier”, piktura e vitit 1624 është ekspozuar së fundmi në Galerinë Kombëtare të Londrës. “Kur hyra brenda dhe e pashë, mbeta i shtangur”,...

Lajme të tjera

Web TV