Mallorca ndal në barazim Barçën në shtëpi, Vedat Muriqi fantastik me gol dhe asist

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mallorca rezulton “kockë” e fortë ndaj Barcelonës në javën e shtatë të La Ligës, duke barazuar me shifrat 2-2, në duelin ku heroi për vendasit ishte shqiptari i Kosovës, Vedat Muriqi, i cili shënoi golin e avantazhit në minutën e 8-të dhe asistoi për golin e dytë të vendasve në minutën 45+3.  

Ky ishte barazimi i dytë në 7 javë për katalanasit e Xavi-t, që kryesojnë përkohësisht kampionatin me 17 pikë. Ndërkohë në krahun tjetër, për Mallorcan ky ishte barazimi i tretë, teksa skuadra e Muriqit ka grumbulluar 6 pikë në 7 javë. 

Për sa i përket Barcelonës, Raphinha barazoi fillimisht në minutën e 41-të dhe Lopez në të 75-tën.

Duelin e radhës Barcelona e luan në shtëpi ndaj Sevillas, ndërkohë që Mallorca luan në transfertë ndaj Rayo Vallecanos. 

Të fundit

Arsenal shkatërron Lensin në “Emirates”, francezët të pafuqishëm përballë “Topçinjve”

Arsenali fiton me rezultat tenistik 6-0 ndaj Lensit në kuadër të xhiros së pestë në Ligën e Kampionëve në...

Champions League/ Napoli i pafuqishëm ndaj Real Madrid, Inter “ringjallet” ndaj Benficas

Inter ia del të shmangë humbjen në Lisbonë përballë Benficës edhe pse pjesën e parë e mbyllën me rezultatin 0-3. Zikaltërit reaguan në fraksionin...

Pengesa e Elon Musk për të qenë lider botëror, vetvetja

Nga BRIAN FUNG, CNN – Elon Musk është kthyer në një lojtar gjithnjë e më të rëndësishëm në çështjet globale. Themeluesi i SpaceX ka qenë...

Djali i themeluesit të Hamasit bën thirrje për vrasjen e liderëve të grupit

Djali i themeluesit të Hamasit bën thirrje për vrasjen e liderëve të grupit, përfshirë babanë e tij Në një video prej më shumë se...

Kryevepra që u kthye në meme

“The Laughing Valier”, piktura e vitit 1624 është ekspozuar së fundmi në Galerinë Kombëtare të Londrës. “Kur hyra brenda dhe e pashë, mbeta i shtangur”,...

Lajme të tjera

Web TV