Realizoi dopietë ndaj Cluj, Rrahmani shpallet futbollisti më i mirë i javës në Rumani

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Albion Rrahmani është shpallur futbollisti më i mirë i javës së dhjetë në kampionatin e Rumanisë.

Ky lajm u bë publik nga faqja zyrtare e kampionatit rumun. Të hënën në mbrëmje sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, shënoi dy gola dhe dha asist në fitoren 3-1 të Rapid Bucuresti ndaj Cluj.

“Lojtari i Rapidit është mes sulmuesve më të rrezikshëm në Superligë, ndërsa shënoi një tjetër dygolësh”-shkruhet në faqen e Superligës së Rumanisë.

Të fundit

Aksidenti me gjashtë të plagosur në aksin Elbasan-Librazhd, zbardhen detajet e para

Është prangosur nga policia shoferi 67-vjeçar, i cili përplasi dje  automjetin me drejtues shtetasin A. A., 39 vjeç, banues...

S’është Amerika dhe as Anglia/ Në këto 5 vende mund të pasuroheni!

Doni të provoni fatin jashtë vendit, po mendoni të jepni dorëheqjen, të paketoni gjërat dhe të largoheni. Por ku të shkoni? Kjo është çështja. Një hulumtim...

Nga e ka prejardhjen emri i Tiranës?

Ekzistojnë disa hipoteza për prejardhjen e emrit Tiranë. Njëra hipotezë është që emri Tiranë vjen nga fjala Theranda, e përmendur në burimet e lashta...

Viti 2024 është për ju! Këto janë shenjat e horoskopit më me fat për vitin që vjen

Energjia që do të rrezatoni nga jashtë në vitin 2024 do të jetë aq intensive dhe e ndritshme sa të gjithë do ta vënë...

Çfarë po ndodh sot në Shqipëri?

Nga Spartak Ngjela I. Kur e vjetra kërkon të kthehet në pushtet, shoqërisht kjo është një komedi. Sot në Shqipëri janë dy vjetërsira politike: Enver Hoxha dhe...

Lajme të tjera

Web TV