Shakira akuzohet për herë të dytë për krime tatimore

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ylli kolumbian i pop-it Shakira është akuzuar për evazion fiskal për herë të dytë nga qeveria spanjolle.

Prokurorët në Spanjë pretendojnë se këngëtarja mashtroi shtetin me 6.7 milionë euro në 2018. Ata deklarojnë se kjo ka ndodhur kur këngëtarja nuk arriti të deklaronte pasurinë e miliona eurove për turneun e saj botëror El Dorado.

Prokurorët spanjollë sot kanë publikuar detaje të reja në lidhje me këtë ngjarje. Rrjeti spanjoll RTVE thotë se këngëtarja 46-vjeçare është në dijeni të akuzave të reja, por agjencia e lajmeve Reuters raporton se ekipi ligjor i Shakira-s në Miami, ku ajo tani jeton, ende nuk është njoftuar për to.

Teksa ekipi ligjor është duke u për përgatitur për akuzar për evazion fiskal të viteve 2012-2014, tashmë për Shakirën është hapur dhe çështja e 2018-ës./   S.M

Të fundit

Vajza e tij humbi jetën në lule të rinisë/ Familja e Vangjel Tavos hap dyert e mortit

Familja e ish-nënkryetarit të Kuvendit, Vangjel Tavos, ka hapur dyert e mortit pas një tragjedia te rëndë, ku vajza...

“Duart lart se ju vramë”/ Pronarja e argjendarisë rrëfen tmerrin, ja si e grabitën

Detaje të reja zbardhen lidhur me grabitjen e argjendarisë në Kamëz, gjatë pasdites së djeshme. Pronarja e argjendarisë në Kamëz është shprehur se kanë...

Dua Lipa shfaqet e veshur me stilin që rrëmben vëmendjen në New York

Dua Lipa dukej mahnitëse me një pallto të zezë me lesh artificial në New York City të martën dhe tërhoqi vëmendjen me veshjen poshtë,...

Riaktivizohet vullkani në Malin Etna

Vullkani Etna në Italinë jugore ka shpërthyer sërish. Aktiviteti vullkanik vazhdon në Malin Etna, i cili është afërsisht 3.300 metra i lartë, në ishullin...

Aspirina, “dëmton” zemrën? Studimi viral i mjekut, Bigfarma kundër tij

TIRANË- Përdorimi i aspirinës e rrit me 26 për qind rrezikun e infarktit të zemrës tek njerëzit që kanë qoftë edhe një faktor predispozues lidhur...

Lajme të tjera

Web TV