”Shqiptarët nuk harrojnë të shkuarën”/Humbja në Kukës, Gupi: Berisha e mori përgjigjen

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Anëtari i Këshillit Kombëtar në PD, Marsid Gupi ka komentuar humbjen e opozitës në zgjedhjet e pjesshme për bashkinë Kukës.

Në intervistën e ditës për Dritare TV, Gupi tha se koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’ pas rezultatit në Shkodër humbi dhe Kukësin, dhe se ish-kryeministri Sali Berisha së bashku me Ilir Metën dhe anëtarët e tjerë duhet të kuptojnë se nuk janë më alternativë për shqiptarët.

Sakaq shtoi se e shkuara politike do ta përndjekë gjithmonë Berishën dhe ka treguar se në këto 30 vite nuk ka qenë një politikan i mirë.

“Veprimi politik i Berishës dhe aleatët e tij, me partinë që vetëm riciklim është. Në momentin që humbi Shkodrën përdori justifikimin që zgjedhjet janë të vjedhura, por edhe me Kukësin bashkë me skandalit të Gjicit, populli i dha këtë përgjigje.

Sali Berisha, Ilir Meta dhe të gjithë të Bashkë Fitojmë nuk janë alternative për shqiptarët.

Nuk kanë fituar legjitimitet moral, e shkuara e tyre i përndjek, shqiptarët nuk e harrojnë. Janë ezauruar se kanë qëndruar 30 vite në politikë dhe nuk kanë çfarë të japin më.

Në një shtet ku nuk funksionon ligji dhe ti ri gjatë në politikanë tregon se tij je një politikan i keq”, tha Gupi./   S.M

Të fundit

As SHBA dhe as Anglia, nëse po mendoni të emigroni këto janë 5 qytetet më të mira

Doni të provoni fatin jashtë vendit, po mendoni të jepni dorëheqjen, të paketoni gjërat dhe të largoheni. Por ku...

Vajza gjen nënën e vdekur brenda sëndukut në Itali, trupi ishte dekompozuar

Trupi i pajetë i një gruaje që ishte dekompozuar është gjetur në një sënduk në dhomën e gjumit në banesën e saj në Caserta...

Ç’ndodhi? Njerëzit reagojnë ashpër ndaj fushatës së re të ZARA-s

ZARA ka publikuar fushatën e re (më 9 dhjetor), e cila ka ndezur zemërimin e shumë njerëzvë në rrjetet sociale, veçanërisht mbështetësit e Palestinës,...

Situata me reshjet në vend, ministri Balla: Shoferët të qarkullojnë me kujdes

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në akset rrugore në vend pas reshjeve të shiut dhe dëborës. Balla u...

Jordania: Izraeli synon të dëbojë palestinezët nga Gaza

Ministri i Jashtëm i Jordanisë, Ayman Safadi, deklaron se Izraeli po e zbaton një politikë për t’i detyruar palestinezët të ikin nga Gaza përmes...

Lajme të tjera

Web TV