Sulmi në veri të Kosovës, shtohen forcat e policisë dhe KFOR-it në Banjskë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mediat në Kosovë raportojnë për forca të shtuara të policisë së Kosovës, EULEX-it dhe KFOR-it në veri. Automjetet e tyre po qarkullojnë pranë udhëkryqit të Banjskës, disa në drejtim të manastirit ndërsa të tjera po vazhdojnë në drejtim të kufirit të Jarinjës, sipas asaj që raporton KosovaPress.

Vërehet një numër më i madh i punonjësve të policisë sesa gjatë ditës së djeshme gjatë rrugës Zveçan – Leposaviç – Jarinje. Po ashtu një helikopter i KFOR-it po vëzhgon situatën nga ajri në këtë zonë. Në zonën rreth manastirit, policia ka identifikuar edhe një automjet në të cilin dyshohet të ketë armatim.

Situata aktualisht është e qetë. Kujtojmë që nga sulmi i dy ditëve më parë mbeti i vrarë një polic ndërsa u plagos një tjetër. Efektivi Afrim Bunjaku u shpall Hero i Kosovës ndërsa u përcoll për në banesën e fundit ditën e djeshme pas një ceremonie shtetërore, ku morën pjesë krerët më të lartë të shtetit./I.S

Të fundit

Jordania: Izraeli synon të dëbojë palestinezët nga Gaza

Ministri i Jashtëm i Jordanisë, Ayman Safadi, deklaron se Izraeli po e zbaton një politikë për t’i detyruar palestinezët...

Adele hap shpirtin: Unë vuaj nga depresioni

Këngëtarja e famshme britanike Adele në një intervistë për Hollywood Reporter ka pranuar se vuan nga depresioni. Këngëtarja, e cila ka lindur dhe është rritur...

Saranda në listën e destinacioneve për Krishtlindje, lë pas Londrën dhe Pragën

Bazuar në mbi 600,000 votat e udhëtarëve nga 168 vende në mbarë botën, organizata e destinacioneve më të mira evropiane (EBD) ka zbuluar listën...

Valbona Selimllari kundër Xhemi Shehut: Është tallje ajo që bëjnë në Portokalli

Imitimin e Valbona Selimllarit nga Xhemi Shehu në “Portokalli”, duket se Valbona nuk e ka pritur aspak mirë. E ftuar në emisionin “DWTS Fan Club”,...

Ja cilët ishin popujt më të lumtur të Bashkimit Europian për 2023

Teksa mbyllet ky vit janë bërë publike vendet më të lumtura në Bashkimin Europian. Sipas kësaj renditjeje, Austria, Polonia dhe Rumania kanë popullsinë më...

Lajme të tjera

Web TV