Vajza e Eminem nuk jeton një jetë luksi! Fiton para vetë duke punuar si estetiste

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vajza e Eminem, Alaina Scott, punon në një sallon si estetiste, pavarësisht se babai i saj vlerësohet të ketë një pasuri prej 260 milionë dollarësh.

Fotografitë e reja të siguruara nga The Sun tregojnë 30-vjeçaren, në një parukeri dhe spa pranë shtëpisë së saj në Rochester Hills, Michigan. Një burim tha se Alaina e cila u adoptua nga ylli i muzikës hip-hop Eminem dhe ish-gruaja e tij Kim, ka një raport të shkëlqyer me klientët.
Megjithatë, ajo ka zgjedhur ta mbajë punën e saj të përditshme jashtë rrjeteve sociale. Imazhet e publikuara nga The Sun tregojnë Alainan duke biseduar me një kliente. Alaina shkoi në Universitetin e Oakland dhe fitoi një Bachelor të Arteve në Komunikim në degën e marrëdhënieve me publikun. Pavarësisht pasurisë kolosale të babait të saj, ajo ka qenë gjithmonë e prirur të punojë dhe të fitojë vet paratë e saj.

Ajo tani është një estetiste e trajnuar dhe e aftë për të kryer trajtime kozmetike të lëkurës, si për shembull ‘lifting’ apo depilim.

Bukuroshja jeton në një komunitet të qetë me burrin e saj Matt Moeller.

30-vjeçarja u martua me Matt më 9 qershor në Detroit, Michigan, ndërsa të pranishëm ishin dhe anëtarët e familjes, përfshirë motrën e Alaina, Hailie Jade Scott, e cila ishte shoqëruese e nuses./E.Ç

Të fundit

Miratimit i Ligjit për Zonat e Mbrojtura, Ina Zhupa “shpërthen” ndaj Kumbaros: Dështake..

Pas miratimit të ligjit për Zonat e Mbrojtura, Ina Zhupa ka folur për mediat duke thënë se do të...

“Turizëm me lekët e taksapaguesve”/ Erkand Qerimaj akuza të rënda’ kreut të Peshëngritjes

Erkand Qerimaj, peshëngritësi kampion ka akuzuar kreun e Federatës Shqiptare të Peshëngritjes, Elez Gjozën, se abuzon me fondet e taksapaguesve dhe prej 2013 e...

Çfarë ndodhi mes çiftit? Ilnisa i lë partnerin për një natë Eglës: Sonte fli me Meritonin

Banorët e “Big Brother Vip”, Ilnisa Agolli dhe Gazi, së fundmi kanë injoruar hapur aktoren Egla Ceno, duke e quajtur atë fëmijë të vogël. Gazetarja...

Tom Cruise ndahet nga ish-gruaja e oligarkut rus Elsina Khayrova

Thuhet se Tom Cruise është ndarë nga e dashura e tij socialiste ruse, Elsina Khayrova, vetëm disa ditë pasi takoi fëmijët e saj. Aktori i...

Çfarë ndodhi? Luiz Ejlli ironizon “Big Brother VIP 3”

Fituesi i “BBV2”, këngëtari Luiz Ejlli ka dhënë mendimin e tij për edicionin e tretë të Big Brother VIP duke e krahasuar me emisionin...

Lajme të tjera

Web TV