A preket Shqipëria nga reshjet intensive në Greqi? Ja çfarë thotë sinoptikania

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Duke qenë se Greqia po përballet me stuhi dhe reshje të mëdha shiu, dilemë është nëse do të prekë edhe Shqipërinë?

Sipas sinoptikanes Lajda Porja, kjo stuhi nuk do të prekë Shqipërinë, por Turqinë.

“Situata mbetet problematike sot dhe nesër në Greqi. Situata do të përcillet për në Turqi, dhe nuk do të ketë ndikim për Shqipërinë.

Moti është i kthjellët. Do të ketë zona juglindore, qarku i Korçës, do të ketë reshje të përkohshme. Në fundjavë, do kemi përmirësim të motit.

Deri në fund të shtatorit do të kemi mot të mirë, deri në 30 gradë”,- tha ajo/   S.M

Të fundit

Ju duhet një prift, jo një federatë

Nga Skënder Minxhozi Duke mbajtur me zor zyrat e tyre, edhe pasi kanë humbur për më shumë se një dekadë,...

Ceremonitë/ Dita e çlirimit, politika ende e “pushtuar” nga datat

Në varrezat e Dëshmorëve në Tiranë janë mbajtur dje disa ceremoni për 79-vjetorin e çlirimit të vendit. Krerët e shtetit, Begaj, Nikolla e Rama,...

Beleri dhe Greqia/ Na jepni çelësat e burgut, t’ju japim integrimin

Greqia vijon të këmbëngulë në lirimin nga burgu të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri. Shteti fqinj po përdor veton për të penguar...

40% e burrave dhe 58% e grave në Shqipëri kanë vuajtur nga simptomat e shëndetit mendor

Gati më shumë se gjysma e popullsisë së Shqipërisë ka vuajtur nga një lloj simptome e shëndetit mendor, vëren Raporti i Tranzicionit i BERZH...

Lajme të tjera

Web TV