Nga bashkëpunimi me Berishën te aksioni opozitar/ Meta: Jemi gjithmonë në vijën e parë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Edhe pas rezultatit zhgënjyës të koalicionit “Bashkë fitojmë” më 14 maj por edhe me ripërsëritjen e zgjedhjeve në Kukës, ku kanduidati i tyre Emri Vata pësoi një disfatë të thellë përballë socialistit Albert Halilaj, PL dhe PD do të vijojnë bashkëpunimin.

Kjo u konfirmua nga kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta gjatë një intervistë për Faxnews. Megjithatë i pyetur për aksionin opozitar dhe protestat e paralajmëruara si nga ai dhe Berisha, Meta nuk dha një datë se kur do të nisin.

Meta: Ne jemi gjithmonë ne vijën e parë të luftës për të rivendosur shtetin e së drejëts, demokracine, pluralizmin politik, llogaridhënien dhe në bashkëpunojmë me të gjithë që janë në këtë drejtim, sic kemi bashkëpunuar me PD.

Për ne është e rëndësishme që opozita të shumëfishojë përpjekjet e saj për të unifikuar qëndrimet përballë regjimit, kjo mbetet vendimtare dhe për të bërë funksionale parimet e Kushtetutës tonë që janë edhe parimet evropiane./   S.M

Të fundit

Çfarë ndodhi? Luiz Ejlli ironizon “Big Brother VIP 3”

Fituesi i “BBV2”, këngëtari Luiz Ejlli ka dhënë mendimin e tij për edicionin e tretë të Big Brother VIP...

Sekuestrohen mijëra euro e paund të padeklaruara, arrestohen 4 persona

Policia Kufitare ka arrestuar 4 shtetas, si dhe janë proceduar penalisht 3 të tjerë, pasi nga kontrollet në 4 pika të kalimit, janë evidentuar...

Deklarata e bujshme, këta emra politikanësh janë futur në “listën e zezë” të SHBA

Avokati i njohur, Idajet Beqiri shprehet se Shtetet e Bashkuara të Amerikës duken të vendosur për të luftuar të korruptuarit, të inkriminuarit dhe personat...

“Jo masakrës”, protestë kundër ndërtimeve në zonat e mbrojtura

Një grup aktivistësh po protestojnë këtë të enjte para Kuvendit kundër ndryshimeve të propozuara nga qeveria në ligjin për zonat e mbrojtura. Nisma që...

A do të jetë pjesë e grupit Berisha-Bardhi? Tabaku: Nuk kam vend tjetër përveç se në PD

Nuk kam asnjë vend tjetër përveç PD-së. Kështu deklaroi Jorida Tabaku nga jashtë Kuvendit teksa u pyet për zhvillimet e fundit dhe bashkimin e grupit...

Lajme të tjera

Web TV