Ngjarjet në Kosovë, Vuçiç i drejtohet sonte serbëve me një fjalim

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç do t’i drejtohet popullit serb me një fjalim sonte në orën 21:00, në programin e parë të televizionit shtetëror serb RTS.

Pritet që Vuçiç të flasë për situatën në Kosovë, por edhe për tema të tjera aktuale, shkruan N1.

Në adresimin e tij të fundit, më 24 shtator, menjëherë pas sulmit ndaj Policisë së Kosovës në veri, Vuçiç u shpreh se fajtori i vetëm është kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Vuçiç shtoi nuk dëshiron të arsyetojë vrasjen e policit dhe se kjo është për t’u gjykuar.

Ai ka thënë se grupi i serbëve është futur në manastir të Banjskës vetëm “për të kërkuar ndihmë për dy të rinjtë e plagosur”./I.S

Të fundit

VIDEO/ Roma ndalet në barazim në transfertën e Servettes, Lukaku gjen sërish rrjetën

Roma ka barazuar me rezultat 1-1 me Servetten në kuadër të grupit G në Ligën e Evropës. Vendasit e nisën...

VIDEO/ Aston Villa mposht Legian dhe vulos kualifikimin, supergol nga Ernest Muçi

Futbollisti shqiptar, Ernest Muçi, ka shënuar një super gol në përballjen mes Aston Villës dhe Legia Varshavës që u zhvillua në kuadër të raundit...

“S’ka qumësht, jepini ujë me sheqer”, qendra e grave të dhunuara lë foshnjat pa ushqim

Emisioni Fiks Fare solli një skandal me një qendër ku strehohen gratë e dhunuara, të cilat kanë një urdhër mbrojtje dhe shteti i dërgon...

OBSH: Rastet globale të malaries tejkaluan nivelet para pandemisë së COVID-19

Rastet globale të malaries tejkaluan nivelet para pandemisë së koronavirusit dhe arritën në 249 milionë në mes të një numri në rritje të kërcënimeve...

Agjencia e OKB-së për motin: Vitit 2023, më i nxehti në histori

Agjencia e OKB-së për motin njoftoi të enjten se viti 2023 është viti më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë ndërsa paralajmëron se ka shenja...

Lajme të tjera

Web TV