Nis aksioni i policisë për makinat që parkojnë gabim dhe bllokojnë trafikun

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Tashmë do të marrë fund një herë e mirë shqetësimi më i madh i qytetarëve. Në kryqëzime, në vende të ndaluara për qëndrim apo dhe në stacione urbanësh.

Shoferë të papërgjegjshëm janë përballur me aksionin e policisë të nisur menjëherë pas paralajmërimit që ministri i Brendshëm Taulant Balla bëri një ditë më parë për bllokimin e rrugëve dhe trafikut nga automjete të parkuara gabim.

Siç shihet nga pamjet, këto mjete kanë parkuar gabimisht pavarësisht tabelave dhe sinjalistikës së qartë.

Për këto raste Policia Rrugore ka vepruar menjëherë duke marrë masa për largimin e tyre./  S.M

Të fundit

Nëse doni shëndet të mirë, ja e vetmja gjë që duhet të ndryshoni kur hani

Nëse jeni rritur në vitet '80 ose '90, shanset janë që të keni qenë dëshmitarë të shumë dietave që...

Vajza e tij humbi jetën në lule të rinisë/ Familja e Vangjel Tavos hap dyert e mortit

Familja e ish-nënkryetarit të Kuvendit, Vangjel Tavos, ka hapur dyert e mortit pas një tragjedia te rëndë, ku vajza e tij ka humbur jetën...

“Duart lart se ju vramë”/ Pronarja e argjendarisë rrëfen tmerrin, ja si e grabitën

Detaje të reja zbardhen lidhur me grabitjen e argjendarisë në Kamëz, gjatë pasdites së djeshme. Pronarja e argjendarisë në Kamëz është shprehur se kanë...

Dua Lipa shfaqet e veshur me stilin që rrëmben vëmendjen në New York

Dua Lipa dukej mahnitëse me një pallto të zezë me lesh artificial në New York City të martën dhe tërhoqi vëmendjen me veshjen poshtë,...

Riaktivizohet vullkani në Malin Etna

Vullkani Etna në Italinë jugore ka shpërthyer sërish. Aktiviteti vullkanik vazhdon në Malin Etna, i cili është afërsisht 3.300 metra i lartë, në ishullin...

Lajme të tjera

Web TV