Riaktivizohet vatra e zjarrit në Fier, rrezikohet zona e mbrojtur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Është riaktivizuar sërish mesditën e sotme, vatra e zjarrit në pyllin me pisha në Pishporo të Fierit.

Flakët e favorizuara edhe nga era janë përhapur me shpejtësi duke u përhapur në sipërfaqe të konsiderueshme.

Sipas shefit të shërbimit zjarrfikës në Bashkinë Fier, Zija Hyka në vendngjarje ndodhen tre mjete zjarrfikëse, ndërkohë që është bërë kërkesë për ndërhyrje nga ajri pasi flakët kanë dalë jashtë kontrolli, duke rrezikuar edhe zonën e mbrojtur./    S.M

Të fundit

Jordania: Izraeli synon të dëbojë palestinezët nga Gaza

Ministri i Jashtëm i Jordanisë, Ayman Safadi, deklaron se Izraeli po e zbaton një politikë për t’i detyruar palestinezët...

Adele hap shpirtin: Unë vuaj nga depresioni

Këngëtarja e famshme britanike Adele në një intervistë për Hollywood Reporter ka pranuar se vuan nga depresioni. Këngëtarja, e cila ka lindur dhe është rritur...

Saranda në listën e destinacioneve për Krishtlindje, lë pas Londrën dhe Pragën

Bazuar në mbi 600,000 votat e udhëtarëve nga 168 vende në mbarë botën, organizata e destinacioneve më të mira evropiane (EBD) ka zbuluar listën...

Valbona Selimllari kundër Xhemi Shehut: Është tallje ajo që bëjnë në Portokalli

Imitimin e Valbona Selimllarit nga Xhemi Shehu në “Portokalli”, duket se Valbona nuk e ka pritur aspak mirë. E ftuar në emisionin “DWTS Fan Club”,...

Ja cilët ishin popujt më të lumtur të Bashkimit Europian për 2023

Teksa mbyllet ky vit janë bërë publike vendet më të lumtura në Bashkimin Europian. Sipas kësaj renditjeje, Austria, Polonia dhe Rumania kanë popullsinë më...

Lajme të tjera

Web TV