5 shenjat astrologjike që do ta gjejnë së shpejti shpirtin e tyre binjak

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Keni muaj apo vite që jeni beqarë dhe ju ka ardhur në majë të hundës ky status? Mos u shqetësoni, disa shenja zodiaku do ta gjejnë shumë shpejt personin e zemrës. Zbuloni nëse bëni pjesë edhe ju.

Demi. Sipas yjeve, demat janë në prag të një takimi ëndërrimtar. Energjitë planetare janë bërë bashkë për t’iu ofruar atyre mundësinë e takimit me shpirtin binjak. Le të bëhen gati shpirtërisht sepse mund ta gjejnë atë tek cepi i rrugës, por mund të jetë edhe një person që e njohin tashmë si për shembull një koleg.

Virgjëresha. Personat e kësaj shenje duhet të jenë shumë të vëmendshëm. Pritet që ata të realizojnë një takim të veçantë që do t’ua ndryshojë përditshmërinë, madje mund të jetë edhe një dashuri me shikim të parë. Yjet këshillojnë që ata të mos i përshpejtojnë gjërat, por ta marrin gjithçka shtruar.

Peshorja. Personat e kësaj shenje janë mbretër të ekuilibrit dhe të harmonisë, prandaj gjithë kohës kanë qenë në kërkim të lidhjes perfekte. Ka shumë gjasa që ëndrra e tyre të realizohet dhe ta gjejnë shpirtin binjak, madje lidhja mund të përfundojë në martesë.

Bricjapi. Personat e kësaj shenje do jenë disi më të hapur dhe do dalin pak më tepër. Kjo gjë do favorizojë një takim me një të huaj.

Mirë është që t’i pranojnë ftesat për udhëtime, pasi gjatë këtyre udhëtimeve mund të gjejnë shpirtin binjak. Yjet do t’i ndihmojnë të krijojnë një marrëdhënie të veçantë dhe të ndjerë.

Peshqit. Personat e kësaj shenje janë shumë ëndërrimtarë dhe kërkojnë përherë marrëdhënie emocionale.

Ka shumë mundësi që shpirtin binjak ata ta kenë pranë, por do duhet pak sa ta kuptojnë. Yjet parashikojnë takimin më të bukur të jetës dhe më në fund do gjejnë personin e duhur./   S.M

Të fundit

Mori nusen me karotrec, dhëndri lezhjan rrëfen arsyen që e shtyu drejt këtij vendimi

Emanueli dhe Rovena kanë rrëfyer në “Vizioni i i Pasdites” , historinë e dasmës së tyre, e cila tërhoqi...

Studio daneze, “në Vjosë”/ Alma Hoxha: Stacion informimi për turizmin edhe në Përmet

Kryetarja e bashkisë së Përmetit në një intervistë në për mediat foli për turizmin, duke theksuar se gjatë këtij viti janë regjistruar rreth 100...

5 gjëra që nënat e reja duhet t’i dinë, por askush nuk ua thotë

Të qenit një nënë e re është një sfidë më vete. Një tjetër status, një stil ndryshe jete, por mbi të gjitha një bebe...

Ndryshime në dikaster, emërohet drejtori i ri i Shërbimit të Provës (Emri)

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka propozuar në takimin e sotëm në Këshillin e Ministrave emrin për Drejtorin e Përgjithshëm të Shërbimit të Provës Mësohet...

Ndryshime dhe të papritura, datat që duhet të mbash mend në dhjetor

12 dhjetor – Hëna e re në Shigjetar Kjo hënë e re të motivon të zgjerosh horizontin, të marrësh më shumë informacion dhe të ndërmarrësh...

Lajme të tjera

Web TV