Atletico Madrid vijon serinë e fitoreve dhe triumfon pastër në transfertën e Osansunës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Osasuna-Atletico Madrid mbyllën javën e shtatë të La Liga, në një sfidë që rezultoi shumë e tensionuar.

Madrilenët fituan me rezultatin 0-2, me sfidën që u zhbllokua në minutën e 20’ nga Griezmann, me fraksionin e parë që u mbyll me vetëm një gol.

Pjesa e dytë rezultoi shumë e tensionuar, me trajnerin e vendasve, Arrasate që u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 78’.

Atletico dyfishoi avantazhin në minutën e 81’me Riquelme që i dha siguri skuadrës së Simeones.

Në minutën e 85’ Osasuna mbeti me dhjetë lojtarë pasi Avila u ndëshkua me karton të kuq. Megjithatë gjatë rrëmujës, në minutën e 87’ edhe Atletico Madrid mbeti me dhjetë lojtarë, pasi Morata mori kartonin e dytë të verdhë.

Në fund ndeshja u mbyll me rezultatin 0-2, me Osasunan që renditet në vend të 14-të me shtatë pikë, teksa Atletico Madrid renditet në vend të pestë me 13 pikë.

Të fundit

Aksidenti me gjashtë të plagosur në aksin Elbasan-Librazhd, zbardhen detajet e para

Është prangosur nga policia shoferi 67-vjeçar, i cili përplasi dje  automjetin me drejtues shtetasin A. A., 39 vjeç, banues...

S’është Amerika dhe as Anglia/ Në këto 5 vende mund të pasuroheni!

Doni të provoni fatin jashtë vendit, po mendoni të jepni dorëheqjen, të paketoni gjërat dhe të largoheni. Por ku të shkoni? Kjo është çështja. Një hulumtim...

Nga e ka prejardhjen emri i Tiranës?

Ekzistojnë disa hipoteza për prejardhjen e emrit Tiranë. Njëra hipotezë është që emri Tiranë vjen nga fjala Theranda, e përmendur në burimet e lashta...

Viti 2024 është për ju! Këto janë shenjat e horoskopit më me fat për vitin që vjen

Energjia që do të rrezatoni nga jashtë në vitin 2024 do të jetë aq intensive dhe e ndritshme sa të gjithë do ta vënë...

Çfarë po ndodh sot në Shqipëri?

Nga Spartak Ngjela I. Kur e vjetra kërkon të kthehet në pushtet, shoqërisht kjo është një komedi. Sot në Shqipëri janë dy vjetërsira politike: Enver Hoxha dhe...

Lajme të tjera

Web TV