Dinamo City rikthehet tek fitorja në kampionat dhe mposht Laçin në shtëpi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dinamo fiton me rezultatin 0-1 në transfertë ndaj Laçit dhe merr fitoren e dytë në këto gjashtë javë të para të Abissnet Superiore. “Blutë” e trajnerit Luigi Di Biagio iu falën një goli të Baton Zabërgja në minutën e 12-të.

Sulmuesi 22-vjeçar i gjendur fare pranë portës së mbrojtur nga portieri Dajsinani nuk e pati të vështirë të realizonte duke i falur avantazhin të tijve. Në vijim, Laçi tentoi të reagoi dhe u hodh në sulm për të gjetur golin e barazimit. Në minutën e 31-të pas një kontakti në zonë, Manellari pretendon për penallti dhe në fakt arbitri Ferataj akordon 11-metërshin, por gjithçka u anulua pasi më herët sulmuesi Sobowale ishte në pozicion të parregullt.

Në fundin e pjesës së parë, Denisson për pak sa nuk shënon edhe golin e dytë për Dinamon, me brazilianin që u ndal nga reflekset e Dajsinanit. Në fraksionin e dytë, skuadra e drejtuar nga Skerdi Bejzade sulmoi me më shumë këmbëngulje, por portieri i Dinamos, Rexhepi rezistoi.

Në të 64-tën, Behiratche u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë duke lënë të tijtë në disavantazh numerik, por sërish “Blutë” rezistuan dhe e mbajtën të praprekur portën deri në fund duke marrë një fitore shumë të rëndësishme pas dy humbjeve radhazi.

Pas kësaj ndeshje, Dinamo ngjitet në kuotën e gjashtë pikëve në vend të tetë, ndërsa Laçi mbetet me shtatë pikë në vend të shtatë.

Të fundit

Arsenal shkatërron Lensin në “Emirates”, francezët të pafuqishëm përballë “Topçinjve”

Arsenali fiton me rezultat tenistik 6-0 ndaj Lensit në kuadër të xhiros së pestë në Ligën e Kampionëve në...

Champions League/ Napoli i pafuqishëm ndaj Real Madrid, Inter “ringjallet” ndaj Benficas

Inter ia del të shmangë humbjen në Lisbonë përballë Benficës edhe pse pjesën e parë e mbyllën me rezultatin 0-3. Zikaltërit reaguan në fraksionin...

Pengesa e Elon Musk për të qenë lider botëror, vetvetja

Nga BRIAN FUNG, CNN – Elon Musk është kthyer në një lojtar gjithnjë e më të rëndësishëm në çështjet globale. Themeluesi i SpaceX ka qenë...

Djali i themeluesit të Hamasit bën thirrje për vrasjen e liderëve të grupit

Djali i themeluesit të Hamasit bën thirrje për vrasjen e liderëve të grupit, përfshirë babanë e tij Në një video prej më shumë se...

Kryevepra që u kthye në meme

“The Laughing Valier”, piktura e vitit 1624 është ekspozuar së fundmi në Galerinë Kombëtare të Londrës. “Kur hyra brenda dhe e pashë, mbeta i shtangur”,...

Lajme të tjera

Web TV