Dy nga teknikët më të mirë në moment, ja kush pritet të marrë drejtimin e Real Madridit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Jo vetëm Xabi Alonso për pankinën e Realit të Madridit. Drejtuesit e “Los Blancos” kanë edhe një tjetër preferencë në lidhje me pasardhësin e Carlo Ancelottit.

Italiani do të marrë drejtimin e kombëtares së Brazilit në fundin e sezonit, ndërkohë që Florentino Perez ka një vlerësim të madh për Roberto De Zerbin.

44-vjeçari italian po dhuron spektakël me Brightonin në Premier League, teksa njësoj ka bërë edhe me Sassuolon në Serie A.

De Zerbi krahasohet me Pep Guardiolën për stilin e tij të futbollit. Tekniku nga Brescia frymëzohet nga spanjolli i Manchester City, teksa ka kontratë me Brightonin deri në 2026.

Por në akordin me drejtuesit është rënë dakord që të lejohet largimi i tij i parakohshëm nëse vjen ndonjë telefonatë e parefuzueshme. Si ajo e Realit.

Xabi Alonso, i cili gjithashtu po bën shumë mirë në Bundesliga me Bayer Leverkusen, mbetet favoriti kryesor për të zëvendësuar Ancelottin.

Ish-mesfushori e njeh mirë ambientin te Reali, pasi ka luajtur si futbollist në “Santiago Bernabeu”, por presidentin Perez e intrigon shumë edhe opsioni De Zerbi.

Skuadra e të cilit po zhvillon një futboll shumë të bukur dhe renditet në vendin e tretë në Premier League me sulmin më të mirë në kampionatin anglez për momentin.

Të fundit

Arsenal shkatërron Lensin në “Emirates”, francezët të pafuqishëm përballë “Topçinjve”

Arsenali fiton me rezultat tenistik 6-0 ndaj Lensit në kuadër të xhiros së pestë në Ligën e Kampionëve në...

Champions League/ Napoli i pafuqishëm ndaj Real Madrid, Inter “ringjallet” ndaj Benficas

Inter ia del të shmangë humbjen në Lisbonë përballë Benficës edhe pse pjesën e parë e mbyllën me rezultatin 0-3. Zikaltërit reaguan në fraksionin...

Pengesa e Elon Musk për të qenë lider botëror, vetvetja

Nga BRIAN FUNG, CNN – Elon Musk është kthyer në një lojtar gjithnjë e më të rëndësishëm në çështjet globale. Themeluesi i SpaceX ka qenë...

Djali i themeluesit të Hamasit bën thirrje për vrasjen e liderëve të grupit

Djali i themeluesit të Hamasit bën thirrje për vrasjen e liderëve të grupit, përfshirë babanë e tij Në një video prej më shumë se...

Kryevepra që u kthye në meme

“The Laughing Valier”, piktura e vitit 1624 është ekspozuar së fundmi në Galerinë Kombëtare të Londrës. “Kur hyra brenda dhe e pashë, mbeta i shtangur”,...

Lajme të tjera

Web TV