Genoa mposht me “poker” Romën dhe zhyt në krizë verdhekuqtë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Genoa bën “poker” dhe shkatërron Romën në takimin e javës së gjashtë të Serie A.

Vendasit dominuan të gjithë takimin,ndërsa zhbllokuan sfidën në minutën e 5’ me Gudmundsson.

Miqtë tentuan të reagonin dhe barazuan në minutën e 22’ me Cristante. Megjithatë Genoa e mbylli pjesën e parë në avantazh, pasi Retegui shënoi golin e dytë për ekipin e tij në minutën e 45’.

Në fraksionin e dytë Genoa gjeti edhe dy herë të tjera rrugën drejt rrjetës, me Thorsby në minutën e 74’, ndërsa Messias vulosi sfidën në minutën e 81’, duke realizuar golin e katërt për vendasit.

Në fund sfida u mbyll me rezultatin 4-1, me Genoan që pas javës së gjashtë renditet në vend të 11-të me shtatë pikë, ndërsa “zhyt” Romën edhe më shumë, që pas gjashtë ndeshjeve renditet në vend të 16-të me pesë pikë.

Të fundit

U ndalua nga policia në vendin fqinj/Habit gazetari: Emri im figuronte në ‘listën e zezë’

Analisti Mentor Kikia, në një studio televizive ka vënë theksin në faktin që nga institucionet e shtetit grek janë...

Njihuni me opsionin më të ri të WhatsApp

WhatsApp po ndryshon opsionin për dërgimin e mesazheve zanore. Në planin e masave të privatësisë, platforma po shton “View once” për mesazhet zanore ose ndryshe, ...

PISA, CHECK-UP i Arsimit Parauniversitar/ 25 arsye pse jemi të renditur në fund

Programi për Vlerësimin Ndërkombëtar të Studentëve PISA, është vërtetë një check up, që mat njohuritë në disa fusha të edukimit, identifikon problematikat dhe shtetet...

Kura shekullore për pastrimin e gjakut dhe forcimin e imunitetit

Përpara mjekësisë moderne, qytetërime të ndryshme kanë shfrytëzuar dhuratat bujare të natyrës për të shëruar dhe trajtuar sëmundje të ndryshme. Një prej kombinimeve më efikase...

Rënia e euros/ Konfindustria: Forcimi jo i natyrshëm i lekut sjell pasoja në ekonomi

Konfindustria ka shprehur shqetësimin për rënien e fortë të euros kundrejt lekut. Sipas Konfindustrisë, shkaku i rënies së euros  edhe vendimi i fundit i muajit...

Lajme të tjera

Web TV