Ky aksesor konsiderohet dështimi më i madh i Apple këtë vit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Është e logjikshme që ditët e fundit Apple dhe modelet e reja të tij të monopolizojnë përdoruesit, që kur janë lancuar kanë shkaktuar reagime të shumta dhe të ndryshme. Disa ditë më parë, disa teknikë me fat si influencuesit dhe rishikuesit e produkteve patën një shans për të provuar lançimet e reja të Apple nga dora e parë dhe më pas na njoftuan të gjitha veçoritë e reja.

Pasi kemi parë disa nga pikat kryesore të iPhone 15 të ri, ka një aksesor të ri nga Apple për të cilin po dëgjojmë kudo. Është një këllëf i ri telefoni që kushton 59 dollarë dhe është bërë nga 68% material i ricikluar.

Në fakt, kur Apple prezantoi këtë material të ri të riciklueshëm për kutitë e telefonit dhe rripat e orëve në fillim të këtij muaji, ai e shpalli atë si një alternativë novatore ndaj lëkurës. Megjithatë, konsumatorët dhe kritikët nuk perceptuan ndonjë përparim. Dhe kjo për shkak se kutia e re FineWoven është kritikuar se është e prirur ndaj gërvishtjeve dhe njollave, ndërsa ndjesia e saj e rrëshqitshme u tregua e pakëndshme për shumë njerëz.

Ajo që kompania filloi si një përpjekje për t’i bërë produktet e saj neutrale ndaj karbonit tani “kërcënon” të bëhet një nga dështimet më të mëdha të kompanisë për vitin 2023. Sigurisht, ia vlen të pranohet se lançimi i ri i kompanisë është pjesë e përpjekjes për të hequr gradualisht lëkurën në të gjithë linjën e saj të produkteve./E.Ç

Të fundit

VIDEO/ Roma ndalet në barazim në transfertën e Servettes, Lukaku gjen sërish rrjetën

Roma ka barazuar me rezultat 1-1 me Servetten në kuadër të grupit G në Ligën e Evropës. Vendasit e nisën...

VIDEO/ Aston Villa mposht Legian dhe vulos kualifikimin, supergol nga Ernest Muçi

Futbollisti shqiptar, Ernest Muçi, ka shënuar një super gol në përballjen mes Aston Villës dhe Legia Varshavës që u zhvillua në kuadër të raundit...

“S’ka qumësht, jepini ujë me sheqer”, qendra e grave të dhunuara lë foshnjat pa ushqim

Emisioni Fiks Fare solli një skandal me një qendër ku strehohen gratë e dhunuara, të cilat kanë një urdhër mbrojtje dhe shteti i dërgon...

OBSH: Rastet globale të malaries tejkaluan nivelet para pandemisë së COVID-19

Rastet globale të malaries tejkaluan nivelet para pandemisë së koronavirusit dhe arritën në 249 milionë në mes të një numri në rritje të kërcënimeve...

Agjencia e OKB-së për motin: Vitit 2023, më i nxehti në histori

Agjencia e OKB-së për motin njoftoi të enjten se viti 2023 është viti më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë ndërsa paralajmëron se ka shenja...

Lajme të tjera

Web TV