Vidhnin nëpër vila ora luksoze, stoli e shufra ari, në pranga 5 shqiptarë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Policia ka arrestuar në Itali 5 shqiptarë, 1 maqedonas dhe 2 italianë, të cilët vidhin nëpër vila dhe aparta,ente, ora luksoze, stoli dhe shufra floriri, të cilat më pas i shisnin.

Sipas mediave italiane, ata gjithashtu kishin gjetur kohë edhe për të organizuar kultivimin e një plantacioni marijuane brenda një Rezervati Natyror në Komunën e Nazzano Romano.

Grupi kriminal ishte i fokusuar në vjedhje në Romë dhe në provincat e Foggia, Terni, Frosinone, Latina, L’Aquila dhe Viterbo.

Gjatë ekzekutimit të urdhër arresteve janë sekuestruar mallra të ndryshme të vjedhura në ar dhe argjend, me gjasë për marrjen e mallit të vjedhur, 1.2 kg lëndë narkotike si kokainë dhe marihuanë dhe mbi 15 mijë euro cash./e.t

Të fundit

Vajza gjen nënën e vdekur brenda sëndukut në Itali, trupi ishte dekompozuar

Trupi i pajetë i një gruaje që ishte dekompozuar është gjetur në një sënduk në dhomën e gjumit në...

Ç’ndodhi? Njerëzit reagojnë ashpër ndaj fushatës së re të ZARA-s

ZARA ka publikuar fushatën e re (më 9 dhjetor), e cila ka ndezur zemërimin e shumë njerëzvë në rrjetet sociale, veçanërisht mbështetësit e Palestinës,...

Situata me reshjet në vend, ministri Balla: Shoferët të qarkullojnë me kujdes

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në akset rrugore në vend pas reshjeve të shiut dhe dëborës. Balla u...

Jordania: Izraeli synon të dëbojë palestinezët nga Gaza

Ministri i Jashtëm i Jordanisë, Ayman Safadi, deklaron se Izraeli po e zbaton një politikë për t’i detyruar palestinezët të ikin nga Gaza përmes...

Adele hap shpirtin: Unë vuaj nga depresioni

Këngëtarja e famshme britanike Adele në një intervistë për Hollywood Reporter ka pranuar se vuan nga depresioni. Këngëtarja, e cila ka lindur dhe është rritur...

Lajme të tjera

Web TV