Çfarë e lidh Aldo Baren me Laert Haxhinë? Flet avokati i njohur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Oligert Kume, avokati i Aldo Bares tha në emisionin Review në Euronews Albania se klienti i tij nuk ka asnjë lidhje me Laert Haxhinë, i akuzuar si porositës i disa krimeve të rënda përmes vrasësve me pagesë. Ai u shpreh se Banda e Lushnjës nuk ekziston dhe kjo është e provuar juridikisht, ndaj përdormi i kësaj terminologjie nga media sipas avokatit, është abuzive.

“Ka tre ditë që lakohet emri i Aldo Bares si kryetar i Bandës së Lushnjë, ndërkohë që nuk ekziston Banda e Lushnjës me kryetar Aldo Baren. Dhe ky është një fakt i vërtetuar juridikisht pasi banda e armatosur me vendim të formës së prerë nuk është provuar që ekziston. Nuk i duhet bërë gjyq publik personave nga ‘97 e në vazhdim por të lëmë drejtësinë të bëjë drejtësi”, tha avokati, teksa përgënjeshtroi lajmet se Haxhia ka qenë rival i Aldo Bares./e.t

Të fundit

Putin urdhëron zmadhimin e ushtrisë ruse me 170 mijë ushtarë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e ka urdhëruar ushtrinë ruse të premten ta rrisë sasinë e trupave duke i...

Pagoi 30 mijë euro për vrasjen e gruas së tij, shkon në 3 numri i të arrestuarve

Policia e Kosovës ka arrestuar edhe një person të tretë lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur dy ditë më parë (29 nëntor) në...

Avokatja‘ skanon’ Reformën në Drejtësi: Jemi më keq se në 2016-n

Reforma në drejtësi dhe ecuritë e saj këto 7 vite ishte tema ku juristja Adriana Kalaja gjatë një interviste televizive u shpreh se kjo...

Një tjetër epidemi po kërcënon botën/ Virusi që u shfaq në Kinë po përhapet me shpejtësi

Autoritetet në Kinë, Evropë dhe Amerikë janë në gatishmëri pasi rastet e pneumonisë misterioze po rriten me shpejtësi, me shumë pacientë, kryesisht fëmijë dhe...

Inskenoi vrasjen e bashkëshortes, këshilltari i ish-presidentit Pacolli pranon fajin

Naim Murseli ka marrë përsipër përgjegjësinë dhe fajin për porositjen e vrasjes së bashkëshortes së tij. Sipas mediave kosovare, këshilltari i ish-presidentit Pacolli, ka treguar...

Lajme të tjera

Web TV