Gazetari krahason qytetet ku gëlon paraja e narkotrafikut global, mes tyre dhe Tirana

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar disa foto nga qytetet, ku sipas tij gëlon paraja e narkotrafikut global.

Në Facebook, Hoxha shkruan se Tirana, Bogota, Medellin, Guayaquil, janë katër qytetet me ngjashmëri jo vetëm projekt, por edhe në trafikun e drogës.

Po ashtu, Hoxha ka theksuar se këto qytete sikur i ka projektuar dhe ndërtuar të njejtët ‘mbretër’ të betonit.

Postimi i Plotë:

Tirana, Bogota, Medellin, Guayaquil…
Ore identike, sikur i ka pjelle e njejta mendje…
Sikur i ka projektuar i njejti arkitekt…
Sikur i kane ndertuar te njejtet ”mbreter” te betonit…
Sikur i kane ideuar, lejuar dhe legalizuar te njejtet makuter te pushtetit….
Ne fund te fundit, pse te mos ngjajne si dy pika uji??!!
A nuk jane narko-qytete, ku gelon paraja e narkotrafikut global???!!!!

(  S.M  )

Të fundit

Vajza e tij humbi jetën në lule të rinisë/ Familja e Vangjel Tavos hap dyert e mortit

Familja e ish-nënkryetarit të Kuvendit, Vangjel Tavos, ka hapur dyert e mortit pas një tragjedia te rëndë, ku vajza...

“Duart lart se ju vramë”/ Pronarja e argjendarisë rrëfen tmerrin, ja si e grabitën

Detaje të reja zbardhen lidhur me grabitjen e argjendarisë në Kamëz, gjatë pasdites së djeshme. Pronarja e argjendarisë në Kamëz është shprehur se kanë...

Dua Lipa shfaqet e veshur me stilin që rrëmben vëmendjen në New York

Dua Lipa dukej mahnitëse me një pallto të zezë me lesh artificial në New York City të martën dhe tërhoqi vëmendjen me veshjen poshtë,...

Riaktivizohet vullkani në Malin Etna

Vullkani Etna në Italinë jugore ka shpërthyer sërish. Aktiviteti vullkanik vazhdon në Malin Etna, i cili është afërsisht 3.300 metra i lartë, në ishullin...

Aspirina, “dëmton” zemrën? Studimi viral i mjekut, Bigfarma kundër tij

TIRANË- Përdorimi i aspirinës e rrit me 26 për qind rrezikun e infarktit të zemrës tek njerëzit që kanë qoftë edhe një faktor predispozues lidhur...

Lajme të tjera

Web TV