“La Bella del Adriatique”/ Mbërrin në Vlorë anija me 167 turistë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në orët e para të mëngjesit të sotëm ka mbërritur në portin e Vlorës, anija kroçere, La Bella Del Adriatique me 167 turistë.

Turistët janë të vendeve të ndryshme si Franca, Kanadaja, Zvicra, Britania e Madhe, Belgjika e Maroku.

Kroçera vjen nga porti i Dubrovnikut dhe do të qëndrojë një ditë në porin e Vlorës ku do të zhvillojë turret e ndryshme dhe më pas do të niset për në portin e Korfuzit./I.S

Të fundit

Kjo është gruaja më e fuqishme në botë për 2023, sipas Forbes

Revista “Forbes” ka shpallur për të dytën herë si gruan më të fuqishme në botë presidenten e Komisionit Europian,...

Kjo është fytyra e kushëririt tonë 146,000 vjet më parë

Është rindërtuar në mënyrë dixhitale pamja e Homo Longit (ose "njeriut-dragoi"), kafka e madhe e të cilit u zbulua në Kinë disa vite më parë: a...

E frikshme!/ Sociologia: Fëmijët i nisin sot marrëdhëniet seksuale që 12-13 vjeç

Sociologia, Marsi Simo, e ftuara e emisionit “Shije Shtëpie” për të folur rreth temës “hiperseksualizimi tek fëmijët”, shpjegoi definicionin e hiperseksualizimit. Sipas saj, kjo...

Tarifat e Brexit për automjetet elektrike, BE propozon pezullim

Komisioni Evropian dëshiron t’i shtyjë tarifat e Brexit-it për automjetet elektrike dhe bateritë për tre vite. Kjo është arsyeja pse sot ai u ka propozuar...

Padia për marrëveshjen për emigrantët, Manja: I ka kaluar të gjitha filtrat!

Ministri Ulsi Manja në përfundim të mbledhjes së qeverisë u pyet për marrëveshjen me Italinë për emigrantët. Ai theksoi se për asnjë arsye nuk ka...

Lajme të tjera

Web TV