Balena përmbys varkën, vdes një person dhe plagoset një tjetër në Australi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një burrë vdiq dhe një tjetër u plagos në Australi pasi një balenë goditi varkën e tyre teksa po peshkonin, ku për pasojë u anua dhe u përmbys.Dy burrat u hodhën kur anija u godit nga balena mëngjesin e së shtunës në ujërat pranëLa Perouse, rreth 14 kilometra në juglindje të Sidneit.

Disa njerëz në një varkë tjetër ngritën alarmin kur panë që në varkë nuk kishte persona në të. Kapiteni 53-vjeçar u nxor nga uji aty pranë, u trajtua nga mjekët dhe u dërgua në spital, ku sipas autoriteteve ishte në gjendje të qëndrueshme. Një burrë i dytë, 61 vjeç, ishte pa ndjenja dhe vdiq në vendngjarje./kb

Të fundit

Putin urdhëron zmadhimin e ushtrisë ruse me 170 mijë ushtarë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e ka urdhëruar ushtrinë ruse të premten ta rrisë sasinë e trupave duke i...

Pagoi 30 mijë euro për vrasjen e gruas së tij, shkon në 3 numri i të arrestuarve

Policia e Kosovës ka arrestuar edhe një person të tretë lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur dy ditë më parë (29 nëntor) në...

Avokatja‘ skanon’ Reformën në Drejtësi: Jemi më keq se në 2016-n

Reforma në drejtësi dhe ecuritë e saj këto 7 vite ishte tema ku juristja Adriana Kalaja gjatë një interviste televizive u shpreh se kjo...

Një tjetër epidemi po kërcënon botën/ Virusi që u shfaq në Kinë po përhapet me shpejtësi

Autoritetet në Kinë, Evropë dhe Amerikë janë në gatishmëri pasi rastet e pneumonisë misterioze po rriten me shpejtësi, me shumë pacientë, kryesisht fëmijë dhe...

Inskenoi vrasjen e bashkëshortes, këshilltari i ish-presidentit Pacolli pranon fajin

Naim Murseli ka marrë përsipër përgjegjësinë dhe fajin për porositjen e vrasjes së bashkëshortes së tij. Sipas mediave kosovare, këshilltari i ish-presidentit Pacolli, ka treguar...

Lajme të tjera

Web TV